Hangi belirtiler hangi hastalığın habercisi? 14 March, 21:32'de eklendi

Vücudunuzda olan bir çok sorunların asında çeşitli hastalıkların belirtisi olduğunu biliyor musunuz? Bu belirtileri kendinizde görüyorsanız hemen aile doktorunuza gidin. İşte o belirtiler ve hastalıklar...

1. 1. Kulak çınlaması
İç kulakta bulunan kemikçiklerin kireçlenmesi, kalbin hızlı veya düzensiz çalışması, tansiyon yüksekliği, menier hastalığı. Bazen araştırmalara rağmen sorunun nedeni ortaya konamayabilir
2. 2. Başın ön bölgesinde basınç hissi
Genellikle sinüziti akla getirir. Ancak göz tansiyonu, kafa içinde ön kısımda yer işgal eden lezyon ile bazı migren çeşitlerinde de bu his olabilir.
3. 3. Ensede ağrı ve basınç
Tansiyon yüksekliği, boyun omurlarında kireçlenme, sinir basıları, kas spazmları gibi patolojileri düşündürür
4. 4. Şakaklarda ağrı ve basınç duygusu
Gerilim tipi baş ağrıları, çene ekleminde kireçlenme, kulak önündeki tükürük bezinin hastalıkları, şakak bölgesindeki damarın mikropsuz iltihaplanması. 
5. 5. Başta basınç hissiyle beraber görmede bulanıklık
Göz tansiyonu, gözün arka tabakalarında kanama, yırtılma olması. 
6. 6. Görmede bulanıklık
Katarakt, gözün optik sisteminde bozukluk, şeker ve tansiyon hastalığına bağlı göz damarlarında hasarlanma, göz sinirinin hastalıkları, gözün saydam tabakasının hastalıkları, kafa içinde görme merkezinin hastalığı. 
7. 7. Göz kararması
Tansiyon düşmesi veya yükselmesi, kan şekerinin düşmesi veya yükselmesi, tuz dengesinin bozulması. 
8. 8. Görüntüye odaklanamama
Mercek sisteminde olan bozukluklar, görme sinirinin hastalıkları. 
9. 9. Baş dönmesi
Tansiyon yükselmesi ve düşmesi, iç kulaktaki denge organının hastalıkları, sıvı noksanlığı, kansızlık, tuz dengesi bozukluğu, vitamin noksanlığı, kafa içinde basınç artışı, görme bozuklukları, beyin sapı hastalıkları. 
10. 10. Burun kanaması
Pıhtılaşma sistemi hastalıkları, kandaki pulcukların sayısının ve fonksiyonunun az olması, tansiyon yüksekliği, kan sulandırıcı ilaçların yan etkisi, burun içinde kılcal damar yumağının olması, ileri dönem karaciğer-böbrek hastalığı, burun içinde enfeksiyon.