Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

AA |  16 Ekim 2019 Çarşamba - 7:23 | Son Güncelleme : 16 10 2019 - 7:23

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.


HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Ağustos 2019  tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı  hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından  oluşan listelere yer verildi.
 
Ağustos 2019 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek  olanlar listeye dahil edilmedi.
 
Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu  listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye  yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.
 
HSK'nin bir başka kararında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar  Kanunu'nun 21'inci maddesine göre 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta  Ağustos 2019 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve  savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de  yayımlandı.
 
Söz konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını  bulamayanlar, ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK'ye yazılı müracaatta  bulunarak durumlarının yeniden incelenmesini talep edebilecek.
 

ETİKETLER