Hèrmesmatik ile eşarplar yenileniyor

Ayşe Brav |  21 Ekim 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 21 10 2017 - 2:30

Hermès’in Türkiye Genel Müdürü Francesca di Carrobio, eşarplara yeni bir hayat veren Hermèsmatik’i anlattı.


Hermèsmatic projesi nasıl ortaya çıktı?
 
Paris ekibi tarafından yaratılan bir proje Hermèsmatik. İlk olarak sürdürülebilir bir faaliyet yapma fikri bizi harekete geçirdi. İnsanlar Hermèsmatik’e eski, kullanmadığı eşarplarını getiriyor ve onlara yeni bir hayat veriyor. Annelerinden, ya da büyüklerinden onlara miras kalan eşarpları yenilemek isteyebiliyorlar. Hermèsmatik sayesinde insanlar kullanmadığı eşarplarını yeniden kullanabilecekler.
 
Şu ana kadar Hermèsmatic dünyada nereleri gezdi?
 
Dünyanın çok değişik şehirlerinde yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Kyoto, Tokyo, Londra, Paris, Torino ve ABD’deki birçok şehirde kendini gösterdi. Şimdi güzel şehriniz İstanbul’da...
 
Eskilere yeni bir renk verdik, kadınlar bayıldı!
 
İnsanların tepkilerini nasıl buldunuz?
 
Bayıldılar! Rengarenk, eğlenceli ve tüm nesillerin ilgisini çekiyor. Türk kadınlarından beklentimizin çok daha üzerinde bir tepki aldık. Eski eşarplarını getirdiler ve biz de onlara yeni bir renk verdik. Sonuçlardan çok memnun kaldılar. Sadece renk değiştirme yapılmıyor, Fransa’dan özel gelen sınırlı bir koleksiyon da satıyorsunuz...
 
Ana hedefimiz eşarpların renklerini değiştirmek ve potansiyel müşterilerimizi mutlu etmekti. Ancak Hermès fuları olmayan ya da eşarplarına dokunmak istemeyen müşterilerimiz için de özel ve sınırlı koleksiyonumuz mevcut. Hepsi de birbirinden güzel! Bunlardan da satın alabiliyorsunuz. Sadece sınırlı koleksiyon eşarplarını toplayan özel bir müşteri kitlemiz var.  
 
İstanbul hakkında ne düşünüyorsun?
 
İstanbul’a tek kelimeyle bayılıyorum. Şehrin dinamikleri ilham verici ve hareketli; gözünüzün değdiği her şey kültürel bir miras niteliğinde. Benzersiz manzarası olan hayat dolu bir şehir.