Güneş BALIK’ta tutuldu...

SAMİYE ÖZBAŞ SOYSAL / ssoysal@gazetevatan.com |  21 Mart 2015 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 21 03 2015 - 2:30

Yılın ilk Güneş tutulması, dün Balık burcunda gerçekleşti. Güneşin etkisi duygusal olaylardan fazlasıyla etkileneceğimizi işaret ediyor...


 
Dün, bu yılın ilk Güneş Tutulması ile birlikte bir yeniay gerçekleşti. Balık burcu son derecesindeki tutulma, çevremizdeki duygusal olaylardan fazlasıyla etkilenebileceğimizi ve etki altında kalabileceğimizi işaret ediyor. Bu kez tutulma mücadele etmeden de kazanılacak olan şeylerin farkına varma, negatiflerin yerine gerçek sevgiyi koyma fırsatı verecek. Bazı göstergeler bazı olumsuz anlamlar da yüklüyor bu gökyüzü olayına. Ancak daha çok bir içsel dönüşüm ile alakalı işaretler var. Açıkçası derecesi de bize kadersel bazı dersler alacağımızı işaret ediyor. Her türlü kaza ve benzeri durumlarla her zamankinden fazla temas edebileceğimizi de söylüyor. Deniz ve sularla alakalı risklerin gerçekleşebileceğine dair vurgu da var. Bireysel olarak önleyebileceğimiz riskli durumlardan, fiziksel hasara açık olacağımız hallerden, öfke, agresyon ve şiddet içerikli şeylerden korunmakta, temkinli olmakta fayda olduğu aşikar. Ayrıca radikal başlangıç ve bitiş kararlarında da sağduyulu olmak şart.
 
KOÇ ve Yükselen KOÇLAR
 
İçsel huzura adım atacaksınız
 
Güneş tutulması içsel huzura ve bu uğurda yüzleşmenize hizmet edecek adımlar attıracak.  Eğer bir türlü yapamadığınız atılımlar varsa bu bağlardan 
ılımlı biçimde kurtulmanız şart. Mesleki yeni planlar biraz cesaret ile gerçekleşecek.
 
Boğa ve Yükselen BOĞALAR
 
Farkındalık adına yol alacaksınız
 
Tutulma ile birlikte ilerleyen dönemlerde yeni bir grup ya da sosyal çevreye dahil olma ihtimaliniz var. Bazı şeyleri geride bırakmanız ve feda etmeniz beklenecek. Farkındalık adına çok yol alacaksınız. Doğru kişileri seçtiğinizden emin olun.
 
İKİZLER ve Yükselen İKİZLER
 
Mesleki fırsatlar önünüzde
 
Tutulma size yeni mesleki fırsatlar sunacak ancak kafanız da karışacak. Bir başvurunun sonuçlarıyla yola çıkmak ve yeni ile canlanmak mümkün. Maddi öncelikleriniz ve riskli girişimleriniz size bazı kapıları açacak ancak bazı dostluk kapıları da kapanabilir. 
 
YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER
 
Hukuksal bir süreç başlayacak
 
Ufkunuzu genişletecek yeni fırsatlar karşınıza çıkacak. Sizdeki değişim ile olan bu tarz girişimler, ilişkinizde bazı mücadelelere sebep olacak. Bir hukuksal süreci başlatmak da mümkün. Ancak haklı olma savaşı tahmin ettiğinizden yorucu olabilir. 
 
ASLAN ve Yükselen ASLANLAR
 
Kararlılığınız sınanıyor
 
Tutulma finansal ortaklı işlere girişmek ve kredi konulu şeyler için karşınıza imkanlar çıkaracak. Eşiniz için yeni bir kazanç kaynağı ya da  bir kesinti de gündeme gelebilir. İş ortamında kararlılığınız sınanıyor.  Yaşama bakışınızdaki değişimler sizi korkutmasın. 
 
BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR
 
Finansal desteğe hayır demeyin
 
Güneş tutulması evlilik ve ortaklıklar konusunu tetikleyecek. Bir sorunu aşmak için atılacak bir adım, birlikteliğinizi ileri aşamaya geçirme niyeti gündeme gelebilir. Eğer bir uzlaşma bekliyorsanız önce siz ödün verin. Finansal konularda gelecek desteğe hayır demeyin.
 
TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER
 
Rutine direnmeyin
 
İş ortamınıza ve rutine dair direnç göstermemeniz gereken değişimler yaşanacak. Yeni bir tedaviye, diyete başlama, bazı alışkanlıklardan kurtulma adına fırsatlar çıkacak. Ortak mal ile alakalı işlerde temkinli olun. 
 
AKREP ve Yükselen AKREPLER
 
Çocuk haber
 
Tutulma ile birlikte çocuk konusunda bir haber gelebilir. Bu tesir ile birlikte hayatınıza keyif katan unsurlar için nereye kadar fedakarlık yapabileceğinizi sorgulayacaksınız. Bu dönem  zihinsel olarak çok çalışıp fazla yorulacağınız işlere de gebe.
 
YAY ve Yükselen YAYLAR
 
El alım-satımı söz konusu 
 
Ev alım satımı, taşınma veya aile büyüklerini ilgilendiren kararlar gündeme gelebilir. 
Bu  sorumluluk almanızı ve maddi-manevi şeyleri gözden çıkarmanızı gerektirecek. 
 
OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR
 
Gücünüzü kendinizde kullanın
 
Yakın çevrenizi ilgilendiren ve sizin de müdahil olarak özveride bulunacağınız bir durum gündeme gelecek. Elde ettiğiniz güçleri insanlar üzerinde değil de kendinizi yeniden yapılandırmada kullanın.
 
KOVA ve Yükselen KOVALAR
 
Yatırım imkanı 
 
Güneş tutulması, sizi maddi konularda kaynak arayışına 
teşvik edecek. Yeni yatırım imkanları da çıkacak. Gelir gider hesabını tazeleme gereği olacak. Riski büyük tutmayın. Bazı kazançlar öncesinde fedakarlık gündeme gelebilir.
 
BALIK ve Yükselen BALIKLAR
 
Maddi konulara dikkat edin
 
Sizi bir adım öne taşıyacak önemli girişimler gündeminizde olacak. Maddi konulardaki belirsizlikler sizi niyetlerinizden alıkoymasın. Gelecek planlarınız adına birikimler devreye girecek.

ETİKETLER