Gümüşhane'de karbonmonoksit zehirlenmesi: 2 ölü

AA |  16 Temmuz 2017 Pazar - 4:12 | Son Güncelleme : 16 07 2017 - 4:44

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kelkit ilçesindeki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçinin yaşamını yitirdiğini, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavilerinin sürdüğünü bildirdi.


Vali Memiş, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Kelkit  ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi Alansa mevkisindeki bir kömür madeninde saat  23.59'da 2 işçinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği bilgisinin kendisine  ulaştığını belirtti.
 
İşçileri hayata döndürmek için sağlık ekiplerinin yoğun gayret  gösterdiğini aktaran Memiş, şöyle devam etti:
 
"Kelkit ilçemizdeki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından  zehirlenen 2 işçimiz maalesef yaşamını yitirdi, gazdan etkilenen 4 işçinin ise  ayakta tedavileri sürüyor. Maalesef Ramazan Bulut ve Şükrü Arslan isimli  işçilerimiz karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını kaybetti. Onlara yardım  için madene giren ve gazdan etkilenen işçilerimizden Ramazan Kurt, Özkan Eliusta,  Mehmet Yıldızhan ve Recep Özsoy'un ise ayakta tedavileri Kelkit Devlet  Hastanesi'nde devam ediyor."
 
Memiş, konunun savcılığa intikal ettiğini, kendilerinin de ivedilikle  konuyu Maden İşleri Genel Müdürlüğüne aktararak, gerekli idari tahkikatı  yaptıracaklarını kaydetti.