Gram altında düşüş devam edecek mi?

09 Eylül 2019 Pazartesi - 12:49 | Son Güncelleme : 09 09 2019 - 12:49

Prof. Dr. Murat Ferman altın fiyatları ile ilgili "Gram altın konusunda ters takla durumu olabilir. Burada çok dikkat etmek gerekiyor. Altın fiyatı ons bazında ve Dolar - TL kuruna bağlı olarak dengelenir"dedi.


CNN Türk'te Parametre programına katılan Prof. Dr. Murat Ferman altın fiyatları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 
Ferman, "Gram altın konusunda ters takla durumu olabilir. Burada çok dikkat etmek gerekiyor. Altın fiyatı ons bazında ve Dolar - TL kuruna bağlı olarak dengelenir. Yani dünyada altın fiyatları düşerken Dolar - TL paritesindeki gelişmelere göre bizde ters ilişkiler yaşanabilir." uyarısında bulundu.
 
Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferman ayrıca, "Bu dolaylı ilişkiye çok dikkat etmek gerekiyor. Bu şuna benziyor. Ben sizinle konuşmuyorum ama bir üçüncü arkadaş vasıtasıyla iletişimi sürdürüyorsak, orada bazı yanlış anlaşılmalar ve gecikmeler olur. Bu önemlidir.Bir de özellikle Cumhuriyet altını, yarım veya çeyrekte alım satım arasında bir takım farklılıklar olduğunu biliyoruz. İstenilen likidite bulunmayabilir. Buna özellikle Mehmet Ali Yıldırımtürk çok dikkat etmişti. Yani piyasanın sürebilmesi için alırken de, satarken de oyuncuların likit olması ve istekli olması lazım." ifadelerini kullandı

ETİKETLER