Gökdeniz Kartal'a ödül

14 Mayıs 2015 Perşembe - 11:34 | Son Güncelleme : 14 05 2015 - 11:51

Gökdeniz Kartal projesi 'Yılın en stil konut projesi' ödülünü aldı


Fashion TV Moda Ödülleri, önceki akşam Hyatt Regency Ataköy Otel'de gerçekleşti. Törene sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı. 
 
Türkiye’nin tanınmış mimarlarından Ömer Çamoğlu imzası ile İstanbul’un değeri en hızlı yükselen noktalarının başında gelen Kartal Esentepe’de Gülsa İnşaat & Bay Yapı Ortak Girişimi tarafından inşa edilen Gökdeniz Kartal Projesi, gecede ‘Yılın en stil konut projesi’ dalında ödül aldı. 
 
Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Salih Satıcı, Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş ve Mimar Ömer Çamoğlu’nun birlikte katıldığı organizasyonda konuşma yapan Salih Satıcı, “Değeri gün geçtikçe artan Kartal'da inşa ettiğimiz Gökdeniz Kartal adlı projemizin böyle önemli bir organizasyonda ödül almış olması bizleri çok mutlu etti. 
 
'İşimizi doğru yaptığımızın bir göstergesi'
 
Stil sahibi olmanın önemli bir yer tuttuğu günümüzde projemizin de bu dalda ödüle layık görülmesi yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Bulunduğu bölgede simge bir proje olan Gökdeniz Kartal, gerek geniş metrekareli kullanım alanları gerekse sahip olduğu sosyal donatılarla hem yatırımlık hem oturumluk bir proje oldu. Kaliteyi ulaşılabilir fiyat politikası ile yatırımcılara sunduğumuz Gökdeniz Kartal'ı mimari olarak ele alan ve bugün ödül almamızda en büyük paya sahip olan Ömer Çamoğlu'na bir kez daha teşekkür ederim” dedi. 
 
70 milyon liralık yatırım
 
Mayıs 2014’ten bu yana inşaatı devam eden Gökdeniz Kartal’ın 2016 yılının Şubat ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Mahalle kültürüyle iç içe olan proje, 70 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor. 204 konutluk butik bir proje özelliği taşıyan projede ‘Gök’ ve ‘Deniz’ olmak üzere 26 katlı 2 blok bulunuyor. 7 bin 80 metrekare arsa alanı üzerinde 35 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunan projede; alanları 84 metrekare ila 195 metrekare arasında değişen daire seçenekleri yer alıyor. Bölgede yükselen projeler arasında fiyat ve lokasyon olarak avantajlı bir konumda olan Gökdeniz Kartal,  sahip olduğu zengin sosyal alanlarla da dikkatleri üzerine çekiyor. 
 
5 bin metrekarelik yeşil alan
 
Gökdeniz Kartal projesinde, manzara ve gün ışığını evin her köşesine taşıyan, ayrıcalıklı ve özellikli cephe sistemi,  yarı olimpik havuz ve çocuk havuzu, fitness alanı, kafeterya, sauna, tenis ve basketbol sahaları, TV salonu, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, yaz bahçesi yer alıyor. Projede bin metrekare sosyal tesisin yanı sıra 5 bin metrekare yeşil alan da bulunuyor. İstanbul’un incisi Adalar’a karşı yükselen Gökdeniz Kartal; metro, deniz otobüsü, E-5, sahil yolu, marina, adliye, hastane, sinema ve kültür merkezi gibi noktalara ortalama 7 dakikalık yürüme mesafesinde; Sabiha Gökçen ve Kadıköy’e 15, Boğaz Köprüsü’ne 20, Telekom Arena’ya ise 35 dakika uzaklıkta yer alıyor.