GETHAM'dan sağlık sektörüne destek

AA |  24 Mart 2020 Salı - 14:16 | Son Güncelleme : 24 03 2020 - 14:16

Gaziantep'teki merkez, birçok sağlık ekipmanının plastik parçalarını üretebilen 3D yazıcı ve tarayıcı ile Silikon Kalıp Laboratuvarı'nı sağlık sektörünün hizmetine açtı


Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme  Merkezi (GETHAM) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında  sağlık sektörüne destek verecek. 
Gaziantep Ticaret Odasından (GTO) yapılan açıklamaya göre, Türkiye'ye  hizmet veren bir tasarım ve modelleme merkezi olan GETHAM, salgınla mücadele  sürecinde üretilecek plastik parçalarla sağlık sektörüne destek verecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen GTO Başkanı Tuncay Yıldırım,  GETHAM'ın üretim ve teknoloji gücünü, devletin desteğiyle kurulan merkezin  potansiyelini milletin hizmetine sunduklarını belirtti.
Sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu özellikle solunum cihazları olmak  üzere birçok ekipmanın plastik parçalarını, 3D yazıcı, 3D tarayıcı ve Silikon  Kalıp Laboratuvarı ile üretebildiklerini aktaran Yıldırım, "İhtiyaç halinde kamu  ve özel sağlık kuruluşları için 7 gün 24 saat üretim yapabiliriz. Yenilikçi  fikirlerin modellemeden prototipleşmeye kadar geçen sürecin tamamının  yapılabildiği bir merkez olan GETHAM için mottomuz 'fikrinle gel ürününle çık.'  Şimdi de GETHAM’a ihtiyacınla gel sağlıkla çık diyoruz."