Geçici Seçim Hükümeti şekilleniyor

27 Ağustos 2015 Perşembe - 20:31 | Son Güncelleme : 27 08 2015 - 20:31


Başbakan Davutoğlu'nun Geçici Seçim Hükümeti üyeliği teklifinde  bulunduğu milletvekillerinden Tuğrul Türkeş, Müslüm Doğan, Ali Haydar Konca  daveti kabul ettiklerini yazıyla bildirdi. CHP'li Gülsün Bilgehan ve  İlhan Kesici'den Davutoğlu'nun mektubuna yanıt gelmezken diğer milletvekillerinin  "Teklifi kabul etmedikleri"ni yazılı ilettiği öğrenildi 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Anayasa'nın 114. maddesi  gereğince kurulacak Geçici Seçim Hükümeti üyeliği teklifinde bulunduğu  milletvekillerinden Tuğrul Türkeş, Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca'nın daveti  kabul ettiklerini yazılı olarak ilettiği bildirildi. 
 
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan  Davutoğlu'nun, Anayasa'nın 114. maddesi gereğince kurulacak Geçici Seçim Hükümeti  üyeliği teklifine yanıt verilmesi için süre saat 18.00'de sona erdi. 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla gönderilen mektuba, Tuğrul  Türkeş ile HDP'li Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca, "Bakanlık teklifini kabul  ettikleri"ne dair yanıtı yazılı olarak Başbakanlığa bildirdi. 
 
CHP'li Gülsün Bilgehan ve İlhan Kesici'den mektuba yanıt gelmezken CHP  milletvekilleri Erdoğan Toprak, Deniz Baykal ve Tekin Bingöl, MHP milletvekilleri  Kenan Tanrıkulu ve Meral Akşener, HDP'den ise İstanbul Milletvekili Levent  Tüzel'in "daveti kabul etmediği"ne dair yazılı yanıt verdiği öğrenildi. 
 
CHP Milletvekili İlhan Kesici'nin, telefonla arayarak "ABD'den  döndükten sonra mektuba yanıt vereceği"ni bildirdiği belirtildi. 
 

ETİKETLER