Garip sözleşme maddelerine sahip futbolcular! 02 February, 19:43'de eklendi

Severek izlediğiniz futbolcuların takımlarıyla yaptıkları sözleşmelere hiç göz attınız mı? Bu listeyi okuduktan sonra eminiz hiçbir şey aynı olmayacak. :)

1. 2.Giuseppe Reina
Ünlü futbolcu Alman Ligi'nde Bielefeld'de oynarken sözleşmesinde kulübün her sene kendisi için bir ev yapılmasını şart koşmuştu. Yapılmasını istenen evin boyutlarını bildirmediği için kulüp kendisine LEGO'dan ev yapmıştı :)
2. 3. Mario Balotelli
Hırçın futbolcu için Liverpool sözleşmeye; eğer üç ya da daha fazla kez şiddet, karşı takım oyuncusuna tükürme, küfür gibi davranışlar yüzünden maçtan çıkarılmazsa bir milyon sterlin kazanılmasını yazdırdı.
3. 4. Daniel Agger
Danimarka'nın sevilen defans oyuncusu ülkesinin Brondby takımına geri dönme şartı olarak sözleşmesine, kurmuş olduğu 'Kloagger' kanalizasyon şirketinin reklamının kendi evinde oynanacak maçlarda yapılmasını istedi. 

Kloagger logosu 215 metre boyutunda LED aydınlatmalı olarak maçlarda 8'er defa gösterildi.
4. 5. Larry Kayode
Takım otobüsünde telefon kullanırsa, oyuncu 100 euro ceza ödemek zorunda. Oyuncu idmana geç kalırsa 500 euro, revirde ayakkabı giydikleri her beş dakika için 100'er euro ceza öder.
5. 6. Ali Adnan Kadhim Al - Tameem
Rizespor'da oynarken sözleşmesinde, 'kulüp tarafından işe alınmış hiçbir profesyonel oyuncuyu başka bir takıma gitmesi için ikna edemez ve oyuncunun başka takıma gitmesi amacıyla aracılık yapamaz' maddesi yer alıyordu.
6. 7. Rafael Van der Vaart
Forma giydiği Real Betis'te istediği kramponu giymekte özgürdü fakat tek bir şartla! Betis'in rakibi Sevilla'nın rengi olan kırmızı renk kramponun hiçbir yerinde yer alamaz!
7. 8. Matija Nastasic
Schalke'de top koştururken sadece Adidas marka ayakkabı giymek zorundaydı.
8. 9. Ander Herrera
Tüm futbolcuların aksine Herrera'nın sözleşmesinde her sene alacağı ücretin azalacağı belirtiliyordu.
9. 10. Rolf-Christel Guiê-Mien
Futbolcu Frankfurt'ta oynarken sözleşmesinde eşiyle birlikte yemek dersleri alması ile ilgili madde yer alıyordu.