Garanti Emeklilik "ikinci bahar ile hem gelir hem sağlık önerdi

08 Ekim 2003 Çarşamba - 23:39 | Son Güncelleme : 08 10 2003 - 23:39

Garanti Emeklilik, 'ikinci bahar' konseptiyle bireysel emeklilik pazarında 10 yıl içinde yüzde 15-20 pazar payıyla 400 bin katılımcı, 1 milyar dolar civarında portföy büyüklüğü hedefliyor


Garanti Emeklilik, 'ikinci bahar' konsepti çerçevesinde stratejisini belirlediği bireysel emeklilik pazarında ilk üçe oynamaya hazırlanıyor. Garanti Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, bireysel emeklilik sistemine ilişkin hedef ve vizyonlarını açıkladıkları basın toplantısında bu ayın sonunda, en geç Kasım ayında ilk poliçelerin düzenlenerek Türkiye'de bireysel emeklilik sisteminin başlayacağını söyledi. Bireylerin çalışırken yakaladıkları hayat standardını, emeklilik döneminde de sürdürmeleri gerektiğine işaret eden Acar, "Bunun için birinci unsur bir gelire sahip olmaları. Ancak bundan da önemli olan, emeklilik dönemlerini yani ikinci baharını eli ayağı tutarak, sağlıklı yaşayabilmesi. Bunun için Garanti Emeklilik iletişim stratejisini kurarken dedik ki, ikinci baharın parası Garanti Emeklik'ten sağlığı da Osman Müftüoğlu hocamızdan" diye konuştu.

Altı fon kuruldu
Garanti Emeklilik Genel Müdürü Erhan Tuncay da, 'Garanti' ismini emeklilik sektöründe ve banka sigortacılığında marka yapmak istediklerini vurguladı. Tuncay, "Hedefimiz, bireysel emeklilik pazarında sektörün etkin oyuncularından biri olmak ve ilk üç içinde yer almak. Rekabete hazırız" dedi. Asgari aylık katkı payını minimum 30-45 dolar olarak belirlediklerini ve farklı risk/getiri düzeyine göre dört ürün geliştirdiklerini anlatan Tuncay, "Bireysel emeklilik alanında 100'er trilyonluk 6 adet emeklilik fonu kurduk. İlk 10 yıl içinde yüzde 15-20 pazar payıyla 400 bin katılımcı, 1 milyar dolar civarında portföy büyüklüğü hedefliyoruz" dedi.

ETİKETLER

0