Ünlü Yazarların Önceki Meslekleri 06 October, 8:13'de eklendi

Ünlü yazarlar hayatımıza binbir renk katmaya başlamadan önce öyle değişik işlerde çalışmışlar ki...

1.
William S. Burroughs
Gençken birkaç kitabını okuyup hayli etkilendiğim William S. Burroughs bir imha edici olarak çalışıyormuş ve işini de gerçekten çok seviyormuş. Kelimeyi de hayli sevdiğinden sonraki yıllarda Exterminator! başlığı altında kısa hikayeler yayınlamış.
2.
Robert Frost
Oldukça ünlü bir şair olan Robert Frost küçükken gazete dağıtmış ve annesine öğretim asistanı olarak yardım etmiş. Sonrasında da bir fabrikada ampül filamenti değiştiricisi olarak çalışmış.
3.
James Joyce
James Joyce piyano çalıp bir yandan da insanları eğlendirmek için şarkı söylüyormuş. Dubliners yayınlanana kadar bu işle meşgul olan yazar hayli çalıp söylemiş olmalı çünkü Dubliners basılmadan önce tam 22 kez reddedildi.
4.
Vladimir Nabokov
Nabokov kıymeti hiç bilinmemiş ve fakat mesleğinde oldukça başarılı bir böcekbilimciymiş. Kelebek evrimi konusundaki teorisi 2011’in başlarında DNA analizi kullanılarak kanıtlanmış.
5.
George Orwell
Orwell 1984’ü yazmadan önce Burma’da bir polis olarak çalışıyormuş.Adaletli bir insan olarak öne çıktığını söylersek kimse şaşırmaz herhalde.
6.
Haruki Murakami
Haruki Murakami üniversitedeyken bir kayıt stüdyosunda çalışmış. Mezuniyetten hemen önce eşiyle Tokyo’da Peter Cat adını verdikleri bir caz bar açmışlar.
7.
J. D. Salinger
Salinger diğer yazarlara göre biraz daha şanslıymış galiba. Ünlü yazar lüks bir İsveç yolcu gemisinin eğlence direktörüymüş.