Gazetevatan.com » Yazarlar » Suyla incelirken sağlığınızı koruyun

Suyla incelirken sağlığınızı koruyun

22 Temmuz 2017 Cumartesi


Yaz sıcaklarında spor yaparak zayıflamak en zor aktivitelerden biri. Hele de pedal çevirmek işkence gibi gelebilir. Oysa suyun içinde pedal çevirerek form tutmak isterseniz bunun için seçenek var…

Yaz sıcaklarında pedal çevirerek form tutmak isterseniz havuza bile gitmeden, üstelik bir mekanda tek başınıza keyifle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hydroshape adı verilen bu yöntemi Türkiye’ye getiren  genç girişimci Mehmet Özarslan’ın sistemle tanışması ilginç. “Sık sık Paris’e giderim. Bir iş gezisinde birçok kişinin başına gelen benim de geldi ve bel ağrılarım tuttu. Bir Kineterapist ile tanıştım ve bana ağrılarım için bir merkez önerdi. Fizik tedavi merkezi olduğunu sandığım için moralim bozuldu. Sonra o merkezde Hydroshape cihazını kullanınca ne kadar zevkli ve sportif olarak tatmin edici olduğunu fark ettim, ağrılarıma da çok iyi gelmişti. Daha sonra bu cihazların asıl işlevinin ağrıları azaltmaktan çok selülit tedavisi, sağlıklı kilo kaybı, lenf drenajı sağlaması, sıkılaşma olduğunu öğrendim.

Kısa bir zaman sonra cihazların Türkiye distribütörü oldum. 2016’dan bu yana cihazların satışını yaparken, tüm cihazların yer alacağı; eğitimden konsepte tam bir hizmet verebileceğimiz kendi yerimiz de olsun istedim. Ve sistemin adını Slimwell Konsept koyduk.”

Bizim oluşturduğumuz konsept içinde; Suda pedal çevirmek veya vakum ortamında koşu bandı, elektrikli uzak doğu masaj cihazı ve rahatlama masajı yapan dinlenme koltuğu yer alıyor.

 

Hydroshape ile varis ve ödem sorunu çözülebilir

Hydroshape en basit haliyle suda pedal çevirmektir. İlk olarak İtalya’da fitness ve fizik tedavi merkezlerinde yüksek kalori yakımı, lenf drenaj (ödem atımı) ve selülit tedavisindeki başarılarından dolayı kullanılmaya başladı, oradan Avrupa ve Amerika’ya yayıldı. 

Aquabiking konseptini, tek kişilik bir makinede, 16 hidromasaj ünitesi, renk terapisi, suya ilave edilen inceltici aromaterapik yağlar/tuzlar ve ekolojik bir teknik oda ile birleştirerek patentli “Hydroshape”i yarattı.  2014 itibarı ile sadece Fransa’da 300’den fazla aquabiking merkezi var, hızla büyüyen talepleri karşılamak için iki yılda bu sayının 600’e ulaşacağı tahmin ediliyor.

“Hydroshape” size egzersiz ve inceltici terapileri bir arada sunan bir konsept. Suda yapılan diğer egzersizler gibi sadece formu korumak amaçlı değil, varis ve ödem tedavilerine yardımcı olmak, sakatlanan sporcuların rehabilitasyonu ve ileri yaş egzersizlerinde de kullanılıyor.

Çalışan bir kadın kullanıcı iseniz; saç kurutma, makyaj silme derdiniz olmayacak, çünkü sadece belinize kadar su içindesiniz.

Dünyada kullanan ünlüler

PippaMiddleton, Beyonce, LaureManaudou (Fransız milli yüzücü), Kate Middleton, NolwennLeroy, MelanieLaurent, BritneySpears; Hydroshape kullanıcısı.

Özarslan’a göre, konsepte dahil olan diğer etkili cihaz ise; 2500 yıllık Uzakdoğu masaj tekniğinin ileri teknoloji ile günümüze uyarlanmış hali Rollshape. Klasik masajda kullanılan el masaj aletlerinin, teknolojik donanıma sahip versiyonu olan bu cihaz;  güçlü etkisi sayesinde selülitle savaşta büyük bir başarı sağlıyor. Kromoterapi, kolajen, hava iyonizasyonu ve kızılötesi özellikleri ile de kan dolaşımını artırarak; yumuşak doku zedelenmesi, kas spazmı,  eklem ve kas ağrıları ile toksin ve ödem atımına, sarkan vücut problemlerinde etkili çözümler sunuyor. Tüm cihazların kullanıldığı bu zayıflama prosedürü, 1,5 saat süre ile spor salonunda geçireceğiniz aynı zaman diliminden daha etkili bir spor imkanı yaratıyor.

 

Hidro masaj dolaşım bozukluklarına etkili

Dr. SergeHosana, “Suyun içinde bulunan hidro masajın bisikletle birleşimi ve cromoterapi (renk terapisi) incelme, zayıflama, daha iyi bir kan-lenf dolaşımı alanında etkili sonuçlar elde etmeyi sağlıyor” diyor. Dolaşım Bozuklukları ve Kardiyovasküler Hastalıklar Uzmanı Dr. PhilippeBlanceMaison ise suda egzersiz yaparken, suyun gittikçe güçlenen direnci dayanıklılığı artırdığını belirterek şunları anlatıyor, “Ayrıca, su jetlerinin ürettiği akım, vücuttaki fazla yağların atılmasına yardımcı.Yağ yakmanın halihazırda mevcut iyi yöntemi suda pedal çevirmek. HydroshapeAquabiking; damar ve lenf ağlarının giderilmesini, selülitlerin azalmasını sağlıyor ve vücutta su tutulmasını engelliyor” diye anlatıyor.

Faydası ne kadar?

Pedal hızınıza göre her seansta 300 ila 500 kalori yakarsınız. Bu 45 dakikalık Zumba dersine eşdeğer.