FSM Köprüsü’nde intihar

Bülent AYDOĞDU Çağdaş ULUS İSTİHBARAT  |  14 Aralık 2011 Çarşamba - 12:21 | Son Güncelleme : 14 12 2011 - 12:21

3.5 milyon lirayı zimmetine geçirip köprüden atladı


İstanbul’da çalıştığı bankanın müşterilerine ait hesaplardan zimmetine 3,5 milyon TL’yi geçirdiği iddia edilen ve Haziran ayından beri kendisinden haber alınamayan Canay Ekşi, dün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atlayarak intihar etti

Anadolu Bank İkitelli Şubesi’nde pazarlama müdür yardımcısı olarak çalışan ve geçtiğimiz Haziran’dan bu yana kendisinden haber alınamayan bankacı Canay Ekşi dün sabaha karşı İstanbul’da intihar etti. Ekşi, dün sabah saat 04.00 sıralarında geldiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdi. Cesedi ise dün saat 09:00 sıralarında Arnavutköy sahilinde balıkçılar tarafından bulundu. Balıkçıların emniyete haber vermesi sonrası olay yerine gelen deniz polisi, genç kadının cansız bedenini denizden çıkardı. Yakınları tarafından yapılan teşhiste cesedin bankacı Canay Ekşi’ye ait olduğu belirlendi. Ekşi’nin cesedi otopsi işlemleri için Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Haziran’da kayıplara karıştı

Ölümüyle yakınlarını üzüntüye boğan Canay Ekşi’nin ise geçtiğimiz Haziran’dan beri aranan bankacı olduğu ortaya çıktı. Çalıştığı bankada müşterilerine ait hesaplardan 3,5 milyon TL’yi zimmetine geçirdiği öne sürülen Canay Ekşi, 22 Haziran’da ortadan kayboldu. Hiçbir mazeret göstermeksizin ortadan kaybolan Ekşi’nin ardından banka müfettişleri yaptıkları incelemede genç kadının banka müşterilerinin hesaplarından yüklü miktarda parayı zimmetine geçirdiğini belirledi. Ekşi tarafından hesapları boşaltılanlardan biri de Ekşi’yle aynı soyadını taşıyan Ruşen Ekşi’ydi.

Sahte imzayla boşaltıldı

Ruşen Ekşi Ankara’da uzun yıllar kardeşleri ile ortak müteahhitlik işleri yaptı. Şirketleri Ankara’daydı ve çok sayıda kamu ihalesi üstlendiler. Ancak Ekşi kardeşler 2003 yılında ortaklıklarını bitirme ve varlıklarını bölüşme yoluna gitti. Ruşen Ekşi ve eşi Serpil Ekşi İstanbul’a yerleşti. Ekşi Ailesi’nin, mal paylaşımından doğan bir miktar paraları vardı. Mevduat hesabı açıp paralarını bankaya yatırdılar. Ancak Ekşi ailesinin paralarını emanet ettikleri Anadolu Bank İkitelli Şubesi’ndeki 729 bin 500 euroluk hesapları boşaltıldı. Paraların ise sahte dekont ve imzalarla hesaptan çekildiği belirlendi.

Müfettiş raporları doğrultusunda banka yönetimi Canay Ekşi hakkında zimmet ve sahtecilik suçlaması ile Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Hesabı boşaltılan aile ise Anadolu Bank aleyhine Küçükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı. Ruşen Ekşi savcılığa sunduğu ifadesinde şunları söyledi, “Bize hiçbir resmi bilgi ve belge vermemeleri ile birlikte bu inceleme de eşim ve benim hesabımda olması gereken en az 729.000 euro karşılığı paranın mevcut olmadığını tespit ettik. Banka yetkilileri bize Canay Ekşi’nin lüks yaşamından ve harcamalarından şüphelendiklerini, bu sebeple incelemeye aldıklarını, bizimle birlikte birçok müşterinin hesaplarından paraların eksik olduğunu beyan ettiler. Banka yetkilileri teftişin sürdüğünü dekontsuz ve sahte imzalı dekontlar ile işlemler yapıldığını, rapor tamamlanınca zararımızın karşılanacağını beyan ettiler”

ETİKETLER

0