Fransa'da öğrencilerin üzerine araç sürüldü

AA / İHA |  10 Kasım 2017 Cuma - 19:47 | Son Güncelleme : 10 11 2017 - 23:05

Fransa'nın Toulouse kenti yakınlarında bir kişi aracını kasten yaya öğrencilerin üzerine sürdü: 2'si ağır 3 öğrenci yaralandı


Fransa'nın Toulouse kentinin yakınlarındaki Blagnac'ta  bir aracın kaldırımdaki öğrencilerin üzerine sürüldüğü bildirildi. 
 
Le Figaro gazetesinin haberine göre, yerel saatle 16.00 sularında bir  araç, Saint-Exupery isimli lisenin önündeki Çinli bir öğrenci grubunun üzerine  sürüldü.
 
Olayda 22 ve 23 yaşlarında ikisi ağır olmak üzere üç öğrenci  yaralandı. Araç sürücünün saldırıyı bilinçli bir şekilde gerçekleştirdiği  belirtiliyor.
 
Haberde, sürücünün polislerce yakalandığı ve psikolojik sorunlar  yaşadığı kaydedildi.
 
Fransa'nın güneyindeki Marsilya'nın Saint-Charles metro istasyonunda  geçen ay bir saldırgan bıçakla iki kişiyi öldürmüş ve bölgede olağanüstü hal  çerçevesinde Sentinelle (nöbetçi) operasyonunda görev yapan askerlerce vurularak  öldürülmüştü.
 
TERÖRLE BAĞLANTISI YOK
 
Fransa'nın Toulouse kentinde 3 öğrencinin yaralanmasına neden olan araç saldırısının, terörle bağlantısının bulunmadığı açıklandı.  
 
Savcı Pierre Yves Couilleau, Toulouse kentinde 3 Çin kökenli öğrencinin yaralanmasına neden araç saldırısında, herhangi bir terör bağlantısı bulunmadığını açıkladı. Savcı Couilleau yaptığı açıklamada, 28 yaşındaki saldırganın uyuşturucu kullanma suçundan sicil kaydı bulunduğunu ve şizofren hastası olduğunu belirtti.