Fransa'da "Cihat Anne"ye 10 yıl hapis!

AA |  06 Ekim 2017 Cuma - 23:05 | Son Güncelleme : 06 10 2017 - 23:19

Fransa'da bir DEAŞ üyesinin annesine 10 yıl hapis cezası verildi. "Cihat Anne" lakaplı 51 yaşındaki Christine Riviere, terör örgütü üyesi olmak, oğluna mali yardımda bulunmak, oğlunun fanatik fikirlerini paylaşmak ve terör propagandası görüntülerini internet ortamında yaymaktan suçlu bulundu


Fransa'da DEAŞ mensubu bir teröristin annesine 10 yıl  hapis cezası verildi. 
 
Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a katılan oğlunu üç kez ziyaret ettiği  belirlenen "Cihat Anne" lakaplı 51 yaşındaki Christine Riviere bugün hakim  karşısına çıkarıldı.
 
Terör örgütü üyeliğiyle suçlanan Riviere'nin, oğlu Tyler Vilus'a eş  bulmak amacıyla genç kızları Suriye'ye götürdüğünün tespit edildiği belirtildi.
 
Riviere, mahkemedeki ifadesinde, oğlunun geri dönmemesinden korktuğu  için onu ziyarete gittiğini söyledi.
 
Christine Riviere, terör örgütü üyesi olmanın yanı sıra oğluna mali  yardımda bulunmak, onun fanatik fikirlerini paylaşmak ve terör propagandası  görüntülerini internet ortamında yaymaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Riviera'nın terör örgütü DEAŞ'a katılmış olan ve halihazırda Fransa'da  hapiste bulunan oğlunun ise ilerleyen günlerde mahkemeye çıkarılması bekleniyor.
 
Fransa'da kısa süre önce de başka bir anne, DEAŞ üyesi oğluna para  göndermekten suçlu bulunmuş ve iki yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.