Folkart Time satışa çıktı

04 Mayıs 2016 Çarşamba - 16:27 | Son Güncelleme : 04 05 2016 - 16:34

Folkart Time'da 369 daire, 271 ofis ve 46 ticari birim sahiplerini bekliyor


Türkiye’nin en büyük inşaat firması olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Folkart Yapı, Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’nde yeni bir projeye daha başlıyor. Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden Folkart Towers projesini gerçekleştiren Folkart, Ankara Caddesi üzerinde “Folkart Time” adını verdiği yeni bir yaşam merkezi kuruyor.

 

İzmir’de kurulduğu günden bugüne kadar inşa ettiği çarpıcı yaşam alanları ile dikkat çeken Folkart, yeni projesinde; konut, ofis, alışveriş ve yeme içme alanları yanı sıra bir de koleje yer veriyor. Temel olarak konut, ofis, cadde mağazaları ve kolej şeklinde 4 farklı fonksiyonun bir arada olacağı Folkart Time Projesi ile 500 milyon lira değerinde bir yatırım ortaya çıkacak. Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’ne yeni bir soluk getirecek ve bu alanda bir cazibe merkezi haline gelecek Folkart Time, “Şimdi senin zamanın” sloganıyla yaşamdan zaman kazanmak isteyenlerin adresi olacak. 

 

Folkart Time, ‘zaman’ kavramını özellikle öne çıkarırken, hayatın akıp giden saatlerini kendimiz ve ailemiz için kullanmamıza imkân sunacak. Sosyal kullanımlar, yeşil doku, spa, havuz, spor alanları gibi özellikler Folkart’ın doğal standardı olarak projede yer alacak. 

 

Kolejli karma proje

 

Karma proje konseptine benzersiz bir yenilik getiren Folkart Time, İzmir’de ilk kez bünyesinde kolej barındıran proje olacak. Folkart Time sakinlerine kayıt önceliği verilecek kolejde, öğrencilere Türkiye’nin en iyi eğitimcilerinden eğitim alma fırsatı sunulacak.

 

Balkonlu ve bol yeşil alanlı

 

Folkart Time, 27 bin 400 m2’lik alanda, 120.000 m² inşaat alanında karma bir proje olacak. Ev, o?s, kolej, alışveriş ve sosyal alanları bir araya getirerek, proje sakinlerine zaman kazandıracak. Folkart Time; 37 ila 335 metrekare arasında değişen balkonlu ya da balkonsuz stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere; 369 konut, 271 o?s, 46 ticari birim ile açık/kapalı havuz, spa, ?tness merkezi ve kapalı otoparkla zamanı verimli kullandıracak. Proje; meyve ağaçları, limon, selviler ve fıstık çamlarla süslü doğanın sunduğu pozitif enerjiyi Folkart Time sakinleriyle buluşturacak.

 

Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi

 

İzmir’in değerine değer katmak için öncelik ettiği projelerinde, “insan” merkezinde “yenilikçi bakış açısını” ön planda tutan Folkart Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Biz ülkemizin en büyük inşaat grubu olma hedefindeyiz. Bu amaca her yıl, daha çok yaklaşan Folkart’ın yeni projeleri, artık sadece İzmirliler’in değil, tüm Türkiye’nin ilgisini çekiyor.” dedi.

 

Folkart Time projesi

 

Folkart Time Projesi’nin hazırlık safhalarını ve yaptıkları çalışmaları anlatan Sancak, 2 bin kişilik pazar araştırması sonucunda ortaya çıkan eğilimleri masaya yatırdıklarını kaydetti. Sancak, 8 mimarlık ofisinin 22 ayrı proje hazırladığını söyledi. Sancak, oluşturdukları uzman kurulun bu projeleri tek tek değerlendirmeye aldığını vurgulayarak, SCRA ve FREA mimarlık ofislerinin ortak hazırladığı projeyi seçtiklerini açıkladı.

 

“Zamanı merkez aldık”

 

Proje ile ilgili bilgiler veren Sancak, şöyle devam etti: “Modern gündelik hayatımızda, hepimiz zamanı iyi kullanmakla ilgili, temel bir kaygı taşıyoruz. Yoğun iş programımıza, trafikte yitirilen saatler, bitmeyen toplantılar, uzak mesafeler ekleniyor. Bu nedenle bazen gündelik hayatta tıkanıyoruz. Yani hepimiz için zaman kavramı çok değerli. Zamanı doğru yönetmek ise hepimizin hedefi. Çünkü zamanı doğru yönettiğimizde; hem ailemiz ve çevremiz; hem iş hayatımız için; çok iyilik, çok başarı, çok güzellik üretebiliyoruz. İzmirliler için ‘zamanı’ merkezine alan; değer verdiğimiz her şeyi bir arada bulabileceğimiz, karma bir proje gerçekleştirmek istedik. İşte böylece, İzmir’e yeni soluk kazandıracak, yeni cazibe merkezi olacak, ‘Folkart Time Projesi’ ortaya çıktı.”

 

Bornova yeni kent merkezi bölgesi

 

Folkart Time Projesi’nin Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’nde hayata geçirileceğine işaret eden Sancak, “Projemiz İzmir Körfezi’nin tam ortasındaki bir noktada yer alıyor. Şehrin tüm ilçelerine eşit uzaklıkta. Buradan kentin uçlarına, örneğin Çiğli’ye ya da Balçova’ya, eşit zamanda ulaşılıyor. Çevre yoluna yakınlığı, değerli bir özellik. Ankara Caddesi üzerinde gerçekleştirilecek Folkart Time projemiz, çevresi için de çok olumlu bir rol model oluştururken, zamanı en iyi şekilde kullanmamızı sağlayacak. Bu nedenle “Şimdi Senin Zamanın” sloganıyla yola çıktık.” diye konuştu.

 

Folkart Time 500 milyon TL değerinde

 

Sancak, sosyal yaşamın ayrılmaz parçası olan ‘açık hava’ geleneğinin, projede yaşayacağının altını çizdi. “Artık Folkart açısından, yaşam kalitesini simgeleyen, mutlak kalıcı bir standart oluşturan, yeşil ağırlıklı alanları, spa bölümünü, açık ve kapalı spor alanlarını, havuzu, otoparkları zaten hiç saymıyorum. Çünkü bunlar bizim olmazsa olmazlarımız. Projemiz sonucunda, ortaya 500 milyon TL değerinde bir yatırım çıkacak. Folkart Time içinde 1500 kişilik bir kolej bulunacak. Diğer projelerimizden temel farklarından biri bu kolej. Hayatımıza birer armağan olan çocuklarımız, kolejde öğretim hayatlarını sürdürebilecekler. Tüm aile zaman kazanacak. Yaşam kalitesi daha çok yükselecek. Projemizin 2018 yılının Eylül ayında tamamlanmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Folkart Yapı’nın yeni projesi Folkart Time, 209 bin TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla satışa sunuldu.

 

Aksiyon dolu reklam filmi

 

Ünlü Fransız yönetmen Julien Seri ile tehlikeli gösterilerin dünyaca ünlü ismi Romuald Sunny, Folkart Time reklam filminde biraraya geldi. Yönetmen Seri tarafından İzmir’de çekilen reklam filminde aksiyon sahnelerinin hazırlanmasında, tehlikeli gösterilerin dünyaca ünlü ismi Romuald Sunny görev aldı. Çekimleri 6 gün süren ve aksiyon sahneleri ile dolu reklam filmi için, başta Lozan Meydanı olmak üzere, İzmir'in dokusunu yansıtan mekanlarda çekimler gerçekleştirildi. Reklam filminde 5’i yamakasi, ikisi yay akrobatı, 300'ü figüran olmak üzere, yaklaşık 630 kişi görev yaptı. 4'ü özel donanımlı 15 otomobil kullanıldı. 

 

Folkart Time satış ofisi binası

 

Atmosphere Mimarlık tarafından hazırlanan Folkart Time Satış Ofisi Binası’nın, dış cephesi “Zamansız”lık kavramını soyut bir biçimde ortaya koyuyor. Heykeltıraş İlhan Koman’ın 1980 yılında tamamladığı İstanbul’daki Akdeniz Heykeli’nden esinlenen Mimar Hüseyin Birman’ın hazırladığı proje, şimdiden yoğun ilgi gördü. Parametrik Mimari’nin çarpıcı bir örneği olarak dikkat çeken satış ofisinde hayatın farklı dilimlerini oluşturan “zaman” dış cephe tasarımına yansıtıldı. Hayatımızdaki zaman dilimlerinin ve değişkenliklerin, daralmaların ve genişlemelerin, hayatımızın yön değiştirmelerinin, zamandaki iniş ve çıkışlarımızın algısını oluşturmak için çarpıcı bir mimari proje inşa edildi.

 

Rakamlarla Folkart Time

Proje arsa alanı: 27 bin 400 metrekare

Toplam kolej alanı: 10 bin 613 metrekare

Toplam konut alanı: 35 bin 316 metrekare

Toplam ticari alan: 7 bin metrekare

Toplam ofis alanı: 33 bin 547 metrekare

Toplam sosyal alan (Havuz, spa, fitness merkezi): 1000 metrekare

Toplam bodrum kat alanı (otopark, sığınak, teknik hacimler): 39 bin 900 metrekare 

Toplam kapalı otopark adedi: 1041 adet

Kamuya tahsis edilen yeşil alan: 3000 metrekare 

Toplam yeşil alan (zemin kat + teras + okul + park): 7800 metrekare

Daire, ticari birim ve ofis dağılımları

1+0 daire: 61 adet 

1+1 daire: 192 adet 

2+1 daire: 78 adet 

3+1 daire: 26 adet 

Dubleks daire: 12 adet (2+1, 3+1, 4+1)

Toplam daire: 369 adet

Ticari Birim (dükkan): 46 adet

Ofis: 271 adet