Finalistleri belli oldu!

23 Nisan 2019 Salı - 13:18 | Son Güncelleme : 23 04 2019 - 13:18

Dünyanın en büyük festivallerinden biri olan Sziget’te sahne almak için performanslarını yarıştıracak 10 grup belli oldu.


Birbirinden yetenekli isimlerin başvurduğu Sziget Talent Turkey 2019 finalistlerini belirlerken jüri çok zor anlar yaşadı.
 
İşte Sziget 2019’da sahne alma şansına çok yakın olan 10 finalist;
 
Al'York
Barış Demirel
Careful Baloonhead
Dalganabak
MilkyWave
Nelly White Band
Nova Norda
The Kites
Yasak Helva
 
Sziget Türkiye ve IF Performance Hall işbirliği gerçekleşen olan Sziget Talent Turkey yarışması ile seçilecek en iyi sahne performansına sahip olan isim, 7-13 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sziget Festivali’nde Türkiye’yi temsil etme ve sahne alma şansına sahip olacak.
 
Birbirinden önemli isimlerin yer aldığı jüri üyeleri; BaBa ZuLa'dan Murat Ertel, Gaye Su Akyol, Tolga Akyıldız, DJ/Müzisyen Kaan Düzarat, Elif Erdost, Can Sertoğlu ile Yonca Temizocak O'Mahony'den oluşuyor. 
 
Epiqur üzerinden gece boyunca gerçekleşecek canlı yayına katılan müzikseverler favori grubunu destekleyebiliyor ve festivale VIP bilet kazanma fırsatını da yakalıyor. 
 
Seçilen isim Foo Fighters, Ed Sheeran, Florence + The Machine, The National ve daha bir çok ünlü isimler birlikte aynı festivalde, Europe sahnesinde performans sergileme şansına sahip olacak.
 

ETİKETLER

Sziget