FETÖ sanığı öğretmene 8 yıl 7 ay 15 gün hapis

AA |  04 Temmuz 2018 Çarşamba - 18:59 | Son Güncelleme : 04 07 2018 - 18:59

İzmir'de FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan yargılanan dershane öğretmenine 8 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.


14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık A.G. ile  avukatı katıldı.
 
Mahkeme Başkanı, ByLock tespit tutanağını kabul etmeyen sanığın,  hakkındaki ByLock iddiasına ilişkin araştırma yapılması talebini reddettiklerini  bildirdi.
 
Sanık avukatı, müvekkilinin mezun olduktan sonra atanamadığını, iş  bulamadığını bu nedenle dershanede çalıştığını belirterek, Bank Asya hesabına  maaş ödemeleri yapıldığını söyledi.
 
Müvekkilinin çağrı üzerine Bank Asya'ya para yatırmadığını ifade eden  avukat, "Müvekkilim öğrencilerine sürekli telefonunun internetini açıyordu.  ByLock içerikleri müvekkile ait değildir. Müvekkil kendisini eğitime adamıştır.  Kaçma girişiminde bulunmamıştır. Tahliyesini talep ediyoruz." dedi.
 
 
Sanık A.G. ise Bank Asya'da maaş hesabı olduğunu savunarak, "Bank Asya  hesabıma ilişkin ayrıntılı beyanlarımı içeren dilekçemi hazırladım. Örgüte destek  amaçlı hesap açmadım. Param TMSF el koyduktan sonra bile bankada kalmıştır.  ByLock kullanmadım. 21 aydır tutukluyum. Ekonomik olarak zor durumdayım. Bir baba  olarak maddi ve manevi olarak ailemin yanında olmak istiyorum." diye konuştu.
 
Mahkeme heyeti sanığın eylemlerinin sabit görüldüğünü belirterek, 8  yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk halinin devamına  karar verdi.

ETİKETLER