FETÖ "rüya" görmeye devam ediyor

AA |  19 Mart 2018 Pazartesi - 12:22 | Son Güncelleme : 19 03 2018 - 12:22

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), son dönemde kullanılmaya başlandığı belirlenen şifreli haberleşme ağı Falcon üzerinden, yeni üretilen, yalan üzerine kurulu ve Hazreti Muhammed'in görüldüğünün anlatıldığı rüyalarla örgüt üyelerini diri tutmayı hedefliyor.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, başarısız darbe girişiminin  ardından hapishanelere düşen örgüt mensuplarının motivasyonunu ayakta tutmak için  FETÖ tarafından gerçek dışı rüyalar üretildi.

Cezaevlerinde tutuklularca yazılan mektuplar ve zanlıların  birbirlerine gönderdikleri notlarda çeşitli rüyalar anlatıldı.

Tutuklu örgüt üyelerinin moralini yüksek tutmak ve örgüt içi  çözülmeleri önlemek için "rüya" yöntemine başvuran FETÖ, bugüne kadar Hazreti  Muhammed'in cezaevini ziyaret ettiğinin ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye  gelerek namaz kıldığının anlatıldığı rüyaları örgüt üyelerine iletti.

Son dönemde kullanılmaya başlandığı saptanan şifreli haberleşme  ağlarından "Falcon"daki mesaj içeriklerinin deşifre edilmesiyle rüya taktiğinin  uygulanmasının sürdürüldüğü saptandı.

"Cezaevi ziyaretlerinde rüyaları anlatın" talimatı

Mesaj içeriklerine göre, uygulama üzerinden oluşturulan gruplarda, üyelere çeşitli talimatlar aktaran örgüt yöneticileri, gerçek dışı rüyalar paylaştı.

Bu rüyaların örgüt mensuplarına iletilmesine yönelik talimat veren örgüt yöneticileri, cezaevlerinde bulunan tutukluların ziyaretlerinde bu rüyaların anlatılmasını talep etti.

Mesajlarda Hazreti Muhammed'in görüldüğü belirtilen bir rüyayla ilgili  şu ifadeler kullanıldı:

"Ablamız, çok sıkıldığı gün rüyasında Efendimizi görüyor. 'Çok  bunaldık. Ne zaman çıkacağız?' diyor. Efendimiz de 'Siz bulunduğunuz makamın  farkında değilseniz.' diyerek ablamızı cehennemin bulunduğu yere götürüyor."

Başka bir rüyada da sefere çıkılan geminin karaya oturduğu, nedeni  sorulduğunda ise örgüt üyelerinin eksikliğinden kaynaklandığının belirtildiği  anlatıldı.

ETİKETLER