FETÖ'nün "mahrem imamları" hücre evinde yakalandı

AA |  10 Ekim 2019 Perşembe - 11:41 | Son Güncelleme : 10 10 2019 - 12:06

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet mahrem yapılanmasından sorumlu mahrem imamlar M.Ö. ve H.Y, saklandıkları "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evinde yakalandı.


AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara İl Jandarma Komutanlığı  ile Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından (MİT) FETÖ'nün mahrem yapısının deşifre  edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, dün Çankaya'da "gaybubet evi"  olarak adlandırılan örgüte ait hücre evine operasyon düzenlendi.
 
Operasyonda FETÖ'nün emniyet mahrem yapılanmasından sorumlu mahrem  imamlar M.Ö ve H.Y. gözaltına alındı.
 
Adreste yapılan aramalarda, yüklü miktarda para, çok sayıda dijital  malzeme, örgütsel doküman ve sahte kimlikler ele geçirildi.
 
Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler  tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
FETÖ'nün emniyet mahrem yapılanmasında görevli şüphelilerin, "silahlı  terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan arandıkları öğrenildi.
 
 
Şüphelilerin, örgütün yeniden yapılanmasına yönelik çalışmalar  yaptıkları, örgüt içi itirafların önüne geçmek ve hala deşifre olmayan  mensuplarının moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla hareket ettikleri  kaydedildi.
 
Şüphelilerin, örgütün çözülmesini önlemek amacıyla cezaevinde bulunan  FETÖ üyelerinin ailelerine, sosyal medya hesapları üzerinden FETÖ elebaşı Gülen'e  ait yazılar ve videolar gönderdikleri tespit edildi.