FETÖ'nün "mahrem askeri yapılanmasına" operasyon

AA |  21 Ağustos 2019 Çarşamba - 13:42 | Son Güncelleme : 21 08 2019 - 13:42

Terör örgütünün mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aranan 11 zanlıdan 10'u yakalandı.


Balıkesir merkezli 11 ilde Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem askeri yapılanmasına" yönelik soruşturma kapsamında  hakkında yakalama kararı çıkarılan 8'i muvazzaf 11 şüpheliden 10'u gözaltına  alındı. 
 
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Balıkesir'in  yanı sıra Uşak, Kocaeli, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Batman, Konya Eskişehir ve Malatya'da dün başlatılan eş zamanlı operasyonda 10 zanlı yakalandı. Ekipler, aranan diğer şüpheliyi de yakalamak için çalışmalarını  sürdürüyor.
 
 Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün TSK'deki mahrem  yapılanmasına yönelik soruşturmada, "ardışık periyodik arama" yöntemiyle  haberleştikleri belirlenen 11 zanlı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Haklarında yakalama kararı bulunan 8 zanlıdan 3'ünün Hava Kuvvetleri,  3'ünün Deniz Kuvvetleri, ikisinin de Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde  astsubay olarak görev yaptığı belirtilmişti. Diğer şüphelilerin, meslekten ihraç  edilen iki astsubay ile açığa alınan bir astsubay olduğu ifade edilmişti. Polis ekiplerince 11 ilde yürütülen operasyon kapsamında daha önce 9  şüpheli gözaltına alınmıştı

ETİKETLER