FETÖ'nün altın çocuğu adliyeye sevk edildi

AA |  13 Haziran 2018 Çarşamba - 11:27 | Son Güncelleme : 13 06 2018 - 11:27

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "altın çocuklar" adını verdiği, örgütün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan eski istihbarattan sorumlu Eskişehir Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün, adliyeye sevk edildi.


Ankara ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat  Şubesi ekiplerince 9 Haziran'da Ankara'da düzenlenen operasyonda gözaltına  alınan, terör örgütünün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunduğu  belirtilen eski 2. sınıf emniyet müdürü firari Aygün'ün, emniyetteki sorgusu  tamamlandı.
 
Aygün, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Eskişehir'de 2014 yılında iş adamı, gazeteci, avukat, kamu görevlisi,  politikacı ve polislerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişinin usulsüz  dinlenmesi ve FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla Eskişehir 2. Ağır Ceza  Mahkemesince yargılanan Aygün, ekipler tarafından Başkentte gözaltına alınmıştı.
 
Elebaşı Fetullah Gülen'in, örgütün emniyetteki üst düzey  yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü "altın çocuklar" arasında  bulunduğu belirtilen Aygün'ün, birçok usulsüz dinleme ve görüntüleme olayında  önemli rol oynadığı, yakalanmamak için sürekli kılık ve yer değiştirdiği, 4  yıldır saklandığı öğrenilmişti.
 
"ByLock" kullanıcısı olduğu tespit edilen Aygün'ün, yakalandığı sırada  üzerinden başkası adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı çıktığı belirtilmişti.

ETİKETLER