FETÖ'den üyelerine "Yunanistan'da peruklu dolaşın" talimatı

AA |  12 Haziran 2018 Salı - 11:31 | Son Güncelleme : 12 06 2018 - 11:33

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yunanistan'a kaçan veya kaçmaya çalışan üyelerine mesajla "davranış talimatı" gönderdiği belirlendi.


AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, bir süre önce İpsala Sınır  Kapısı'ndan yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan ve  çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Sevim D. ve doktor eşi Erol D'nin cep  telefonları incelemeye alındı. 
 
Örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı tespit edilen  şüphelilerin cep telefonlarındaki araştırma tamamlandı. 
 
Sevim D'nin telefonunda yapılan incelemede, FETÖ'nün Yunanistan'a  kaçan veya kaçmaya çalışan üyelerine bazı talimatlar verdiği tespit edildi.  
 
Bir yöneticiden gelen talimatta, Yunanistan'a kaçan terör örgütü  üyelerinden çok dikkatli olmaları isteniyor. 
 
Gönderilen mesajda "İyi giyinin, sakal tıraşı olun, mülteci  görüntüsünden kaçının. Peruklu veya başı açık Yunanistan'da dolaşın ya da fazla  dışarı çıkmayın. Mümkünse Atina'ya geçin. Selanik küçük bir havalimanı" talimatı  yer aldı. 
 
Talimatı okuyan FETÖ üyelerinden mesajları silmeleri istendiği de  belirlendi.
 
Son 5 ayda 150'ye yakın FETÖ şüphelisi yakalandı 
 
54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı "hudut kartalları"  olarak da anılan Hudut Birliği askerleri, jandarma ve polis ekipleri tarafından  düzensiz göç ve terör örgütü bağlantılı kişilerin geçişlerine karşı 24 saat  mücadele veriyor. 
 
Ekipler son 5 ayda Yunanistan ve Bulgaristan'a kaçma girişimindeki  150'ye yakın FETÖ şüphelisi, 17 PKK, 2 DEAŞ ve 2 MLKP terör örgütü üyesi zanlıyı  yakaladı. 
 
Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalananlar arasında İzmir'deki  "askeri casusluk" davasının meslekten ihraç edilen hakimi İsmail Kurt, savcısı  Zafer Kılınç, futbolda "şike davası"na bakan hakim Bülent Kınay ile "Ergenekon"  davası hakimlerinden Fatih Mehmet Uslu gibi isimler de bulunuyor

ETİKETLER