Fahrettin Altun: İş birliğimiz her alanda giderek gelişiyor

AA |  08 Nisan 2019 Pazartesi - 11:10 | Son Güncelleme : 08 04 2019 - 11:10

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bu yıl üçüncü kez bir araya geliyor. Karşılıklı çalışma inisiyatifi ve iyi niyetle ikili ilişkilerimiz ve bölgesel konularda iş birliğimiz ekonomiden güvenliğe her alanda giderek gelişiyor." değerlendirmesini yaptı.


Altun, sosyal medya hesabı Twitter'dan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Rusya ziyaretine ilişkin paylaşımda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bu  yıl üçüncü kez bir araya geleceğine işaret eden Altun, "Karşılıklı çalışma  inisiyatifi ve iyi niyetle ikili ilişkilerimiz ve bölgesel konularda iş  birliğimiz ekonomiden güvenliğe her alanda giderek gelişiyor." ifadelerine yer  verdi.
 
Türkiye ve Rusya'nın Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı ve terörle  mücadele ilkesi çerçevesinde hareket ettiğini belirten Altun, şunları kaydetti:
 
"Ülkemize ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne tehdit oluşturan terör  örgütlerini destekleyen ülkeleri de bu tutumdan vazgeçmeye, sürece katkı vermeye  davet ediyoruz. Rusya ile savunma sanayii alanındaki iş birliğimizi karşılıklı  askeri ürün temininden ortak üretim imkanlarına kadar geniş bir çerçevede ele  alıyoruz. Savunma sanayii iki ülke ilişkilerinin önemli bir boyutunu oluşturuyor  ve oluşturmaya da devam edecek."
 

ETİKETLER