Facebook'tan bomba yenilik: Facebook 360

09 Mart 2017 Perşembe - 16:54 | Son Güncelleme : 09 03 2017 - 16:54

Facebook, sadece sanal gerçeklik başlığıyla kullanılabilen yeni uygulaması Facebook 360'ı kullanıma sundu!


Facebook, yalnızca sanal gerçeklik (VR) için geliştirdiği ilk uygulamasını duyurdu. Facebook 360'tan faydalanabilmek için Samsung Gear VR sahibi olmanız gerekiyor.
 
Samsung'un VR başlığı, hatırlayacak olursanız Oculus ortaklığıyla geliştirilmişti. Facebook ise yaklaşık üç yıl önce Oculus için birkaç milyar dolar harcamıştı. Yeni uygulama, Facebook'taki fotoğrafları ve videoları başlığa taşıyor. Uygulama şu an dört akıştan oluşuyor. Bunlardan ilki olan "Explore", Facebook'ta paylaşılan 360 derecelik içerikleri keşfetmenizi sağlıyor.
 
Bir sonraki "Following" bölümü, arkadaşlarınız ve takip ettiğiniz sayfalar tarafından paylaşılan 360 derecelik fotoğraf ve videoları gösteriyor. "Saved" akışı, daha sonra bakmak üzere kaydettiğiniz 360 derecelik içeriği saklarken "Timeline", kendi 360 derecelik görüntülerinizi paylaşmanıza izin veriyor.
 
Yeni bir keşif olmasa da Facebook 360 ile gönderilerle etkileşimde bulunabiliyor ve gönderileri kendi akışınızda paylaşabiliyorsunuz. Facebook, uygulamanın sunduğu sosyal işlevleri yakında daha da genişleteceğini söylüyor.
 
Kaynak: Chip