Eyüpsultan'da üst geçit çöktü!

DHA/AA |  09 Ağustos 2020 Pazar - 8:04 | Son Güncelleme : 09 08 2020 - 11:19

Gelen son dakika haberine göre Eyüpsultan'da üst geçit çöktü. TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti yola kapandı.


Eyüpsultan'da sabah saatlerinde üst geçit çöktü. Bu sırada yoldan geçen otobüs çöken üst geçidin altında kalmaktan son anda kurutuldu. Çökme nedeniyle TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti yolu kapandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

 Polis ekipleri çökmenin olduğu yolu şerit çekerek kapattı. Çökme nedeniyle yolda uzun araç kuyrukları oldu. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor. Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan'da üst  geçidin çökmesine ilişkin, "Şükürler olsun ki herhangi bir ölü, yaralı veya  vatandaşın arabasının üst geçit altında kalması gibi bir vaka yaşanmadı." dedi. Kara, Eyüpsultan'da Hasdal Kışlası önündeki yaya üst geçidinde meydana  gelen çökmenin ardından olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kara, şunları  söyledi: "Üst geçidin çökmesi dolayısıyla şükürler olsun ki herhangi bir ölü,  yaralı veya vatandaşın arabasının üst geçit altında kalması gibi bir vaka  yaşanmadı. Metro inşaatına çok büyük bir zarar vermediğini memnuniyetle öğrendim.  Hepimize geçmiş olsun. Vatandaşlarımızın başka bir yoldan sevk edilerek trafiğin  kontrol edilmesi konusunda arkadaşlar önlemlerini almış durumdalar. Her türlü  tedbir alındı."  Bir gazetecinin "Kazanın neden kaynaklandığı belli mi? Sağ tarafta bir  inşaat çalışması var?" sorusu üzerine Kaymakam Kara, "Bu tabii araştırma  konusudur. İlgililer sebeplerini sonuçlarını araştırmaya devam ediyorlar."  yanıtını verdi.

Bu sırada yoldan geçen bir otobüs çöken üst geçidin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Otobüs şoförü, "Deprem gibi oldu." derken, otobüsteki yolculardan biri, "2 saniye daha ileri gitmiş olsak üzerimize düşüyordu. 2 saniyeyle kurtardık." diye konuştu.Eyüpsultan'da sabah saatlerinde üst geçit çöktü. Bu sırada yoldan geçen otobüs çöken üst geçidin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Üt geçidin altında kalmaktan son anda kutulan otobüs şoförü, "Deprem gibi oldu." derken, otobüsteki yolculardan biri, "2 saniye daha ileri gitmiş olsak üzerimize düşüyordu. 2 saniyeyle kurtardık." diye konuştu. Çökme nedeniyle TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti yolu kapandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Polis ekipleri çökmenin olduğu yolu şerit çekerek kapattı. Çökme nedeniyle yolda uzun araç kuyrukları oldu. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.