Eximbank, döviz kredilerini revize etti!

AA |  15 Ağustos 2018 Çarşamba - 12:33 | Son Güncelleme : 15 08 2018 - 12:33

Eximbank, döviz kredileri için tahsis ettiği TL limitlerini kredi tahsis tarihindeki kurları dikkate alarak revize etti. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım,"İhracatın ve döviz kazandırıcı hizmetlerin finansmanı amacıyla verilen krediler, ihracatçıların tercih ettikleri para birimlerinden kullandırıldı" dedi.


Eximbank döviz kredilerini revize etti. Türk Eximbank açıklamasına göre,  Eximbank döviz kredileri için tahsis  ettiği TL limitlerini kredi tahsis tarihindeki kurları dikkate alarak revize etti. Türk Eximbank, son dönemde döviz kurlarında yaşanan ani değişimler  nedeniyle TL cinsinden tahsis ettiği kredi limitlerini, ihracatçıların kredi  kullanımlarında limit sıkıntısı yaşanmaması için güncel kurları dikkate alarak  artırdı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan  Yıldırım, ihracatın ve döviz kazandırıcı hizmetlerin finansmanı amacıyla verilen  kredilerin ihracatçıların tercih ettikleri para birimlerinden kullandırıldığını  vurgulayarak, firmaların döviz cinsinden kredi ihtiyaçlarının karşılanması  konusunda kurlardaki ani değişimler nedeniyle kredi limitleri konusunda sıkıntı  yaşanmaması için bundan sonra yapılacak kredi tahsislerinin de ihracatçı  firmalarca tercih edilen döviz cinsinden yapılmaya devam edileceğini belirtti
 
  

ETİKETLER