Evinizi mükemmel bir şekilde temizlemek için 9 ipucu! 07 May, 14:31'de eklendi

Temizlemek en sevdiğiniz aktivite değilse bile, sonuçlar her zaman verilen gayreti haklı çıkarır. Etrafınızdaki her şey parlak olduğunda, görevinizi yaptığınız duygusu paha biçilemez.

1. 1. Açık renk koltuklardaki lekeler
Bu tür koltuktan lekeleri temiz beyaz bir fırça ve az miktarda tuz ruhuyla kaldırabilirsiniz. Hoş olmayan kokulardan kurtulmak için biraz kabartma tozu ekleyin.
2. 2. Ahşap masalar
½ su bardağı sirke ½ su bardağı zeytinyağını karıştırın, karışımı üzerine bir bez batırın ve ahşabı silin. Çizimler tamamen kaybolur ve yüzey yeni gibi görünür.
3. 3. Yastık kılıfları
1 su bardağı yıkama tozu, 1 su bardağı öğütülmüş bulaşık makinesi tozu, 1 fincan ağartıcı, ½ fincan boraks karıştırın ve çok sıcak su ilave edin.
4. 4. Dolaplar
1 kaşığı bitkisel yağ 2 kaşık toz fırın tozu ile karıştırın ve dolabı temizlemek için fırça veya bezle birlikte kullanın.
 
5. 5. Duş başlıkları
Musluklardan ya da duş başlıklarından sirke kullanarak kireç birikiminden kurtulun. Genellikle, 20 dakika yeterlidir.
 
6. 6. Ütüler
1- Ütü masasını kağıtla örtün ve biraz tuz üzerine serpin.
2- Ütüyü açın ve maksimum sıcaklığa getirin. (Buhar fonksiyonunun kapalı olduğundan emin olun).
3- Isıtmalı demiri tuzun üzerine sürtün. Yüzeyin tüm kirleri hızlı ve kolay bir şekilde gelecektir.
7. 7. Küvetler
Bazı pamuklu yünü alın ve çapı yaklaşık bir santimetre olan küçük topları yapın. Onları çamaşır suyuna batırın, kalıba koyun ve gece boyunca bırakın. Sabah kalan kalıpları bir diş fırçası ile çıkarın.
8. 8. Ocak ızgaraları
Amonyak kullanarak ocak ızgarasından yağ temizleyebilirsiniz. Izgarayı plastik bir torbaya koyun ve iki veya üç çorba kaşığı amonyak temizleyici ekleyin. 12 saat bırakın ve sonra durulayın.
9. 9. Gümüşlükler
Kaynar su, alüminyum folyo ve tuz kullanarak gümüş ürünlerini temizlemek kolaydır. Bir kaseye hizalayın ya da folyo ile lavabo koyun ve her şeyi koyun. 30 dakika bekletin. Çatal-bıçak daha sonra pırıl pırıl temiz olacak!