Evden eve kaçak göçmen

AA |  30 Ağustos 2018 Perşembe - 9:19 | Son Güncelleme : 30 08 2018 - 9:37

Edirne'de bir evden çıkan çok sayıda insanın hızlıca bir kamyonete bindirildiği ihbarı üzerine 30 kaçak göçmen yakalandı. Polis evden eve nakliyat yapan bir firmanın aslında göçmen taşıdığını ortaya çıkardı.


Polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, evden eve eşya taşımacılığı yapan bir nakliye firmasının kamyonetinde 30 kaçak göçmen yakalandı.
 
Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kaleiçi mevkisindeki bir evden,  kapalı kasa kamyonete çok sayıda kişinin bindirildiği ihbarı üzerine harekete  geçti.
 
Polis, bir firmaya ait üzerinde "asansörlü evden eve taşımacılık"  yazan 22 AG 326 plakalı kamyoneti, MOBESE kameralarından da izleyerek kent  merkezinde bir süre takip etti. 
 
 
İstasyon Mahallesi'ndeki Kamyon Garajı yakınlarında durdurdurulan  aracın kasasının kapalı arka tentesini açan polis ekipleri, aralarında çocuk ve  kadınların da olduğu çeşitli uyruklarda 30 düzensiz göçmen tespit etti. 
 
  
Polis, kamyonetin kasasında ayrıca Meriç Nehri'nden yasa dışı geçiş  için kullanılacağı tahmin edilen şişme bot buldu.
 
 
Yanlarında taşıdıkları çanta ve bavullarıyla polis minibüsüne  bindirilen düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi  Müdürlüğü'ne gönderildi. 
 
  
Kamyonet sürücüsü T.C. gözaltına alındı.
 
 
 

ETİKETLER