Ev almak isteyenler dikkat! Üçüncüsü başladı

16 Eylül 2017 Cumartesi - 8:16 | Son Güncelleme : 16 09 2017 - 8:18

Ekonomiye katkı sunmak ve konut satışlarını canlandırmak amacıyla konutta üçüncü kampanya seferberliği başladı. Kampanya tüketiciye yüzde 25’e varan getiri sağlayacak.


15 Temmuz darbe girişimi ardından ekonomide çarkların dönmesine katkı sağlamak ve konut satışlarını artırmak için ard arda iki defa kampanya yapan gayrimenkul sektörü, üçüncü seferberlik adımını da attı. emlak Konut GYO öncülüğünde dün başlayan ‘Şimdi Al 2019’da Öde’ isimli yeni kampanya seferberliğinde 22 proje yer alacak. Emlak Konut GYO öncülüğünde hayata geçirilen bu 22 projede yüzde 5 peşinatla yapılan alımların ardından taksit ödemeleri Ocak 2019’da başlatılıyor.
 
Kampanyanın, 2019 yılında başlayacak ödemeleri, getiri oranı, koşullarına bağlı olarak tüketiciye en az yüzde 15, en fazla yüzde 25 oranında indirim olarak döneceği belirtiliyor.
 
Kampanyanın temelinde yüzde 20 peşin, yüzde 80 banka kredisi kullanımı yer alıyor. Yüzde 5 peşinat ödenen alımlarda kalan yüzde 15’lik kısım teslimde ödenebiliyor. 15 Eylül’de başlayan kampanyanın son günü ise 31 Ekim olacak. Şu anda 5 bankanın dahil olduğu kampanyaya ilerleyen dönemde daha fazla bankanın da katılması bekleniyor.
 
Peşin alımlarda yüzde 15 indirimin uygulanacağı kampanya kapsamında 22 proje yer alırken, sektördeki pek çok firma da benzer kampanyaları uygulamaya başladı.
 
‘Eylül hareketli geçer’
 
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Eylül ayında sektörde önemli bir hareketlilik oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, tüm sektörde de cazip kampanyaların oluştuğunu dile getirdi. Daha önce yaptığı açıklamalarda konut alımı için mevcut dönemi ‘fırsat’ olarak yorumlayan Kurum, “Herkesin fedakarlık yaparak geldiği bir dönem söz konusu. Kampanyamız ve firmaların kendi kampanyalarıyla güzle bir süreç oluştu” dedi.
 
‘İlk defa satışta’
 
Taksitleri 2019 yılına öteleyen kampanya dahilinde yer alan projelerin tüm gelir gruplarına hitap ettiği belirtilirken, kampanyada bulunan projelerin de çeşitli şehirlerde yükseldiğine dikkat çekildi. Kampanyaya dahil olan projeler ve koşullarından bazıları ise şöyle:
 
Emlak Konut GYO güvencesiyle Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçirilen Büyükyalı’da, Denizkapı etabı lansmana özel kampanyada.
 
Tahincioğlu da kampanyada Nidapark Kayaşehir ve Nidapark Küçükyalı projeleriyle yer alıyor.
 
Siyahkalem, KÖY projesinin 3. ve son etabındaki 209 konutu da kampanya ile ilk defa satışa sunuyor.
 
Başkent Ankara’da Ümitköy’de YP İnşaat tarafından hayata geçirilen Koordinat Çayyolu’nda da dün itibariyle kampanya başladı.
 
Kampanya dahilinde yer alan projeler
 
Büyükyalı İstanbul
 
Semt Bahçekent
 
Ebruli Ispartakule
 
 
Yeniköy Konakları
 
Tual Bahçekent
 
Koordinat Çayyolu
 
Sofaloca
 
Karat 34
 
 
Nidapark Kayaşehir
 
Nidapark Küçükyalı
 
Nidapark İstinye
 
Evvel/Adım İstanbul
 
Avrupark
 
Avrupark Hayat
 
Validebağ
 
Köy
 
İstmarina
 
Temaşehir
 
Avangart
 
Park Mavera
 
Kaynak: Milliyet