Esra üstüme oturdu, bir hafta düzelemedim

10 Ağustos 2018 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 10 08 2018 - 2:30

Antalya’da, iç hastalıkları uzmanı Dr. Aysel Oktay’ı (77) gasbeden Faysal K.’dan sonra sevgilisi Esra A. da tutuklandı.


Antalya’da 30 Mayıs’ta iç hastalıkları uzmanı Dr. Aysel Oktay’ın Muratpaşa ilçesine bağlı Deniz Mahallesi’nde ev olarak da kullandığı muayenehanede meydana geldi. Hasta gibi randevu alıp, gelen çift, bıçak göstererek, tehdit ettiği Aysel Oktay’ın ellerini ve ayaklarını bağladı. Çift, Oktay’ın cep telefonunu, bilgisayarını ve bazı ziynet eşyalarını gasbetti. Polis çiftin kaçtığı güzergahtaki iş yerinin güvenlik kamerası kaydından şüphelilerden birinin eşkaline ulaştı. Çift, polisin operasyonuyla yakalandı. Antalya’ya getirilen ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Faysal K. ile Esra A., işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan çiftten Faysal K. tutuklanırken, Esra A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Sanık Faysal K., savunmasında, olay tarihinde ve saatinde kendinde olmadığını öne sürerek, “Evin içinde ne yaşandı, ne oldu; bilmiyorum. Müştekiden özür diliyorum. Beni affetmesini istiyorum. Olaydan sonra Diyarbakır’a gittim. Müştekiden yağmaladığım eşyaları Diyarbakır’da sattım. Müştekinin ne kadar zararı varsa karşılamak isterim” dedi.Esra A. ise savunmasında, Faysal K. ile 6 aydır birliktelik yaşadıklarını belirterek, “Pişmanım. Ayağımın altında yaralar var. Onun için muayenehaneye gitmiştim. Olay nasıl oldu, anlayamadım. Bir anda oldu. Müştekiden yağmalanan eşyaları Faysal almıştı. Nerede, nasıl sattığından haberim yok” dedi.
 
Kamyon geçmiş gibiydi
 
Dr. Aysel Oktay da sanıkların olayı tasarlayarak, gerçekleştirdiklerini savundu. Oktay, “Arkamı döndüğüm sırada Faysal K. bana bıçağı göstererek, ‘Kıpırdama, ne varsa vereceksin’ dedi. Ayağımı, sonra ellerimi, ardından ağzımı bağladılar. Oldukça kilolu olan sanık Esra elinde bıçakla üzerime oturdu. Sanıklar beni darbetti, dişlerimi kırdı. Sanık Esra A., yarım saat üzerime oturduğu için 1 hafta sanki üzerimden kamyon geçmiş gibi hissettim” dedi. 

ETİKETLER