Eski yüzbaşının hakim eşi görevden alındı!

17 Mayıs 2018 Perşembe - 11:02 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 11:02

HSK, FETÖ üyeliğinden tutuklanan jandarma yüzbaşı Serkan Erden'in eşi Mardin Hakimi Nurhayat Erden'i görevden uzaklaştırdı


Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Mehmet  Yılmaz, yargıdaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisakı, münasebeti ve  irtibatı kanaat verici delillerle saptanan kim varsa HSK tarafından gecikmeksizin  gereğinin yapılmaya devam edileceğini belirterek, "Bundan kimsenin kuşkusu  olmasın." dedi. 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün Türk Silahlı  Kuvvetlerindeki mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında  gözaltına alma işlemleri devam ederken, HSK tarafından da bu asker kişilerle  irtibatlı hakim ve savcılarla ilgili işlem yapılıyor.
 
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yaptığı açıklamada, Ankara Cumhuriyet  Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada, FETÖ üyeliğinden tutuklanan jandarma  yüzbaşı Serkan Erden'ın eşi olan Mardin Hakimi Nurhayat Erden'in görevden  uzaklaştırıldığını bildirdi.
 
Hakim Erden'in, HSK 2. Dairesince eşiyle aynı gerekçeyle görevden  uzaklaştırılmasına karar verildiğini belirten Başkanvekili Yılmaz, "Yargıdaki  FETÖ ile iltisakı, münasebeti ve irtibatı kanaat verici delillerle saptanan kim  varsa hain darbe teşebbüsünün vuku bulduğu gecenin sabahından itibaren kararlı  bir şekilde nasıl gereği yapıldıysa bugün de HSK tarafından gecikmeksizin  gereğine tevessül edilmeye devam edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın."  açıklamasını yaptı.

ETİKETLER