Eski CHP'li vekil Kadir Gökmen Öğüt virüse yakalandı

28 Mart 2020 Cumartesi - 7:39 | Son Güncelleme : 28 03 2020 - 7:39

Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, corona virüse yakalandı. Öğüt, hastalığıyla ilgili, "Bu günkü aklım olsaydı o cenaze törenlerine gitmezdim…" ifadelerini kullandı.


CHP’nin eski İstanbul milletvekili doktor Kadir Gökmen Öğüt, koronavirüse yakalandı. Pazar gününden beri hastanede tedavi gördüğünü ve durumunun iyi olduğunu belirten Öğüt, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.
 
‘ÖKSÜRÜK VE ATEŞ’
 
"Pazar gününden önce iki gün süren hafif bir öksürük ve burun akıntısı vardı. Grip olduğumu düşündüm. Pazar günü ateşim çıktı. Biraz da öksürük olunca doktor arkadaşımla görüştüm. Kendisi koronavirüsten şüphelendiği için hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Arkadaşım ‘Ateş düşürücü al, geçer’ deseydi ya da ben sormasaydım koronavirüs olduğumu anlamayacaktım.
 
‘İLK TEST NEGATİFTİ’
 
Pazar günü hastaneye gittim. Hemen test yapıldı. İlk test negatif çıktı. Test negatif çıkmasına rağmen hastanede gözetim altında tutuldum. Nitekim ikinci kez yapılan test pozitif çıktı. Testin pozitif çıkması üzerine ilaç tedavisi uygulamaya başladılar. Şu anda tedavim devam ediyor, tecrit altındayım. Akrabalarımla ve ailemle görüşmüyorum. Tek başıma bir odada kalıyorum. Durumum iyi. Nefes darlığı çekmiyorum. Bir iki güne hastaneden taburcu olmayı umuyorum.
 
‘ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI GİTMEZDİM’
 
Koronavirüsü nereden kaptığımı bilmiyorum. Pazar günü iki cenaze törenine katıldım. Bütün önlemleri almıştım. Eldiven giymiş, maske takmıştım. Törenlerde kimseyle tokalaşmadım. Yakın temasım olmadı. Ama bu cenaze törenlerine katılmamam gerekirdi. Bu günkü aklım olsaydı o cenaze törenlerine gitmezdim…"
 

ETİKETLER

corona chp virüs