Eşcinsel FETÖ imamı AIDS testi yaptırmak isterken yakalandı

AA |  27 Mayıs 2018 Pazar - 11:11 | Son Güncelleme : 27 05 2018 - 11:11

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olmaktan aranan ve eşcinsel olduğunu belirten şüpheli M.T, AIDS testi yaptırmak için geldiği hastanede yakalandı.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle  hakkında yakalama kararı bulunan M.T, Antalya'nın Alanya ilçesinde AIDS testi  yaptırmak için hastaneye gitti.
 
İstihbari çalışmalar sonucunda hastaneye geleceği önceden belirlenen  M.T, burada gözaltına alındı.
 
Şüpheli, daha sonra hakkındaki soruşturmanın yürütüldüğü  Afyonkarahisar'a gönderildi.
 
İlişki yaşadığı erkeklerden beşi tespit edildi
 
Telefonu incelemeye alınan M.T'nin örgütsel konuların yanı sıra cinsel  içerikli sohbetler yaptığı,  Afyonkarahisar'da günlük kiralanan evlerde bu  kişilerle buluştuğu belirlendi.
 
Emniyet'te alınan ifadesinde zanlının, yaklaşık 10 yıldır internet  üzerinden tanıştığı birçok erkekle ilişki yaşadığını söylediği belirtildi.
 
Bu durumun, örgüt ve ailesi tarafından bilinmediğini söyleyen  şüphelinin ilişki yaşadığı kişilerden 5'i de tespit edildi.
 
İl ve ilçe imamlığı yapmış
 
Şüphelinin etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak verdiği  ifadesinde FETÖ/PDY'nin Isparta'daki evlerinde 2007-2010 yılları arasında  kaldığı, bu dönemde ev abiliği ve 17-25 Aralık sürecinden sonra da Isparta'nın  Yenişarbademli ilçesinde örgüte ait bir pansiyonun müdürlüğünü yaptığını  belirttiği öğrenildi.
 
M.T ayrıca, Isparta'da olduğu dönemde örgütün şifreli haberleşme  programı ByLock'u indirdiğini, Yenişarbademli'de ilçe imamlığı görevini  yürüttüğünü, geçen yıl ise Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesi imamlığı görevine  getirildiğini itiraf etti.
 
Bu yıl başlarında Antalya küçük bölge imamlığı görevi verilen  şüphelinin halen bu sıfatla Afyonkarahisar ve Isparta'da faaliyetlerde  bulunduğunu ilettiği öğrenildi.
 
Öte yandan şüpheli M.T'nin eşi T.T'nin de ByLock kullanıcısı olduğu ve  hakkında yakalama kararı bulunduğu tespit edildi.

ETİKETLER