Esad’ın askerleriyle YPG birbirine girdi!

09 Eylül 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 2:30

Suriye’nin YPG kontrolündeki Kamışlı ilçesinde dün şiddetli bir çatışma yaşandı. 11 rejim askeri hayatını kaybederken, PKK’nın Suriye uzantısı YPG üyesi 7 terörist öldü


Dünya gözünü İdlib’e dikmişken, Suriye’nin kuzeydoğusundaki, Mardin’in sınırının hemen karşısında bulunan Haseke ilinin Kamışlı ilçesinde olaylar çıktı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejim güçlerinin Haseke-Kamışlı yolu üzerine kurduğu kontrol noktasında ‘askere almak için’ bazı kişileri zorla gözaltına aldı. Olayın duyulması üzerine YPG/PKK’lı teröristler olay bölgesine gitti. 
 
Askere alma kavgası
 
Esad rejimine bağlı güçlerle ilçeyi işgal eden YPG/PKK’lı teröristler arasında yaşanan gerginlik çatışmaya dönüştü. Askere alma yüzünden çıkan çatışma, ilçedeki başka noktalara da yayıldı. Devam eden çatışmalarda 11 rejim askeri ve 7 YPG/PKK’lı teröristin öldüğü bildirildi. Ayrıca, birkaç YPG/PKK’lının da yaralandığı kaydedildi. Bölgede daha önce de taraflar arasında benzer çatışmalar yaşanmıştı. 
 
Birlikte yönetiyorlar
 
Terör örgütü YPG/PKK ve Esad rejimi Haseke kentini birlikte yönetiyor. Rejim güçleri Haseke il merkezindeki Kevkep Dağı, güvenlik karesi ve 156. Tugayı kontrol ediyor. Kamışlı ilçe merkezinde ise rejime ait bir havaalanı ve askeri tugay ile bir güvenlik karesi yer alıyor.
 
 

ETİKETLER