Erzurum ve Van'da teröristler etkisiz hale getirildi

AA |  08 Ağustos 2018 Çarşamba - 9:42 | Son Güncelleme : 08 08 2018 - 10:55

Erzurum'un Karayazı ilçesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'lı 2 terörist etkisiz hale getirildi. Van'ın Gürpınar ilçesinde düzenlenen operasyonda PKK'lı bir terörist ölü, diğeri ise yaralı ele geçirildi.


Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince  Karayazı ilçesi Geventepe Mahallesi kırsalında bir hafta önce başlatılan  operasyon sonucunda önceki gün terör örgütü PKK'lı teröristlerle sıcak temas  sağlandığı ve çıkan çatışmada bir güvenlik görevlisinin hafif yaralandığı  hatırlatıldı.
 
Çatışmanın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı  aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Karayazı ilçesi Geventepe Mahallesi kırsalında başlatılan operasyon  esnasında bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 1 personelimiz  hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Çatışmada 2 bölücü terör örgütü  mensubu mensubu ise etkisiz hale getirilmiştir. Operasyon sonrasında yapılan  arazi aramasında bir 1 susturuculu tabanca, 2 tabanca şarjörü, 2 termal kamera, 2  piknik tüpü, 1 silah gövdesi, 2 uyku tulumu, el yapımı patlayıcı madde yapımında  kullanılan 8 fünye ve 100 metre kablo, 2 şemsiye, çok miktarda yiyecek ve yaşam  malzemesi ele geçirilmiştir."
 
Açıklamada, bölgede terör örgütlerine yönelik operasyonların  kararlılıkla sürdüğü vurgulandı.
VAN'DA DA İKİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
 
Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince,  Elemeği Mahallesi kırsalında duyarlı vatandaşların verdiği bilgiler  doğrultusunda, "Şehit Jandarma Çavuş Serdar Yeşilyurt" operasyonu düzenlendiği  belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Söz konusu operasyon sırasında 2 bölücü terör örgütü PKK/KCK mensubu  ile temas sağlanmış, çıkan çatışmada bir terörist silahı ile birlikte ölü ele  geçirilmiş, bir terörist ise silahıyla birlikte yaralı olarak teslim olmuştur.  Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik terörle mücadele  faaliyetlerine aralıksız devam edilmektedir."

 

ETİKETLER