Erzincan'da 1 ton 271 kilo eroin ele geçirildi

AA |  05 Aralık 2018 Çarşamba - 17:46 | Son Güncelleme : 05 12 2018 - 22:36

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, kentte durdurulan bir tırda ele geçirilen eroinin daralı ağırlığının 1 ton 271 kilogram olduğunu bildirdi.


Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, kentte  durdurulan bir tırda 1 ton 271 kilogram eroin ele geçirildiğini bildirdi. 
 
Bir istihbaratı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik  Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Erzincan-Erzurum kara yolundaki uygulama  noktasında durumundan şüphelenilen 06 BCD 99 plakalı tırı durdurup, kapalı olan  çekicisinde arama yaptı.
 
Arama sonucunda, Van'dan İstanbul'a gittiği belirlenen tırın  çekicisindeki dondurulmuş hayvan iç yağları arasına saklanan yüklü miktarda eroin  ele geçirildi.
 
Halen arama ve eroinin miktarının tam tespiti için polislerin  çalışmasının sürdüğü tırdaki 3 kişi gözaltına alındı.
 
Olayın ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü  Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu uygulama noktasına  gelerek, operasyona ilişkin bilgi aldı.
 
Vali Arslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uyuşturucu  tacirlerine yönelik yapılan operasyonların aralıksız sürdüğünü söyledi.
 
Tırdaki aramada yüklü miktarda eroin ele geçirildiğini anlatan Ali  Arslantaş, polisleri başarılı operasyonları sebebiyle kutladığını dile getirdi.
 
"HEPSİNİN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM"
 
Ele geçirilen miktarın uyuşturucuyla mücadele kapsamında Erzincan'da en yüksek oran olduğunu bildiren Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, "Personeli tebrik ederek, hepsinin gözlerinde öpüyorum. Arslanlar gibi çalıştılar. Erzincan'da şu ana kadar uyuşturucuyla mücadele kapsamında alınmış en yüksek oran. Çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Uyuturucu tacirlerine ve torbacılarına göz açtırmayacağız" demişti.
 
 

ETİKETLER