Gazetevatan.com » Eğitim » Erken yaşta üstün başarı gösteren 10 çocuk

Erken yaşta üstün başarı gösteren 10 çocuk

Bazı çocuklar var ki çok küçük yaşlarla kendilerinden umulmayan olağanüstü yetenekler sergilediler. Bazıları bu yeteneklerini çok yukarlara taşıdı ve bir ömür boyu sürdürdü. Bazıları ise bu yeteneklerini kaldıramadı ve yaşamları tarjik bir biçimde son buldu. İşte küçük yaşta mucizeler yaratan o çocuklar...

Erken yaşta üstün başarı gösteren 10 çocuk Nika Turbina

Nika Turbina bir astım hastasıydı ve astım krizlerinden uyuyamıyordu. 4 yaşındayken annesine kendi ağzından çıkan her sözcüğün tanrının ona söylediği cümleler olduğunu ifade etti ve annesinden ağzından çıkan her sözcüğü yazmasını istedi.   Daha sonra daha şiir yazmaya başladı ve 9 yaşında ilk şiir seçkisi yayınlandı.

Nika 16 yaşında ağır bir sinir krizi geçirdi. İsviçre'ye gitti ve orada tanıştığı kendinden 60 yaş büyük olan psikoloğu ile evlendi. Bir yıl içinde yeniden Rusya'ya döndü ve bir daha eşinden bahsetmekten hep kaçındı.

Daha sonra Nika, alkol ve uyuşturucuyla ilgili sorun yaşamaya başladı ve daha fazla ruhsal çöküntü yaşadı. 27 yaşındayken, bir arkadaşının evinde 5. kattan düşerek öldü.