Erdoğan: Türkiye'nin teknoloji alanında dünyayla yarışır hale gelmesi için çalışıyoruz

AA |  08 Kasım 2017 Çarşamba - 22:17 | Son Güncelleme : 08 11 2017 - 22:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu ve güçlü ekonomisiyle teknoloji alanında da dünyayla yarışır hale gelmesi için çalışıyoruz. Bu yüzden ülkemize katkısı olacağına inandığımız herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır" açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu ve güçlü ekonomisiyle teknoloji alanında da dünyayla yarışır hale gelmesi için çalışıyoruz. Bu yüzden ülkemize katkısı olacağına inandığımız herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır." ifadesini kullandı. 
 
Erdoğan, Twitter'daki hesabından yaptığı değerlendirmede, Türkiye  olarak başta 2023 olmak üzere hedeflere ulaşmak için hem kurumsal, hem bireysel  anlamda inovasyon kültürünü geliştirmek, teknolojide sürekli daha ileri gitmenin  yollarını aramak gerektiğine vurgu yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Biz Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu ve güçlü ekonomisiyle  teknoloji alanında da dünyayla yarışır hale gelmesi için çalışıyoruz. Bu yüzden  ülkemize katkısı olacağına inandığımız herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır.  Otomotivden uzay teknolojilerine kadar birçok alanda yürüttüğümüz çalışmalara  dünya ile daha fazla entegrasyon halinde devam edecek, milletimizin de desteği  ile inşallah Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız."