Son dakika: Erdoğan Demirören vefat etti

08 Haziran 2018 Cuma - 12:25 | Son Güncelleme : 08 06 2018 - 18:09

Demirören Holding Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Demirören Medya Grup Başkanı Mehmet Soysal, yaptığı açıklamada "Biz Demirören Ailesi olarak cenaze töreniyle ilgili açıklamayı resmi olarak da yapacağız ama pazar günü öğle namazını müteakip Fatih Camisi’nden uğurlayacağız diye düşünüyoruz"dedi.


Demirören Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören vefat etti. Florence Nightingale Hastanesi Tıbbi Direktörü Dr.  Özgür Şamilgil, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in  vefat ettiğini duyurdu. Şamilgil, Florence Nightingale Hastanesi'nda yaptığı basın  açıklamasında, “Saygıdeğer iş insanı Erdoğan Demirören bugün saat 11.53  itibarıyla aramızdan ayrılmıştır" dedi.  Erdoğan Demirören'in bir süredir hastanelerinde solunum yetersizliği  nedeniyle tedavi ve takip altında olduğunu aktaran Şamilgil, "Sayın Demirören,  ailesinin yakın ilgi ve alakası, hastanemizin tüm personelinin yoğun desteği ve  çabalarıyla bugüne kadar ızdırap çekmeden yaşamını sürdürmüştür. Bugün itibarıyla  tüm ülkemize, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Allah kalanlara sabırlar  versin.” diye konuştu.
 
Şamilgil, 31 Mayıs'ta hastanenin yoğun bakımına alınan Demirören’in  solunum yetersizliği nedeniyle yoğun bakımda tıbbi destek ve tedavisi gördüğünü  ifade etti.  
  
 
MEHMET SOYSAL: CENAZE PAZAR GÜNÜ FATİH CAMİ’NDE
 
Demirören Medya  Grubu İcra Kurulu  Başkanı  Mehmet Soysal ise “Cenaze töreniyle ilgili gerekli açıklamayı resmi  olarak da yapacağız ama pazar günü öğle namazını müteakip Fatih Camisi’ni  düşünüyoruz. Ülkemize, milletimize ve Demirören ailesine baş sağlığı diliyoruz.”  ifadelerini kullandı.