Erdoğan'dan "mega endüstri bölgeleri" müjdesi

AA |  17 Haziran 2018 Pazar - 21:39 | Son Güncelleme : 17 06 2018 - 22:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 5 bölgesine "mega endüstri bölgeleri" kurulacağını bildirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından, "Ülkemizin 5 bölgesinde  mega endüstri bölgeleri kuruyoruz. 100 bin kişiye istihdam sağlayarak Türkiye'ye  sanayi ve teknolojide sınıf atlatacağız. Vakit üretim vakti. Vakit Türkiye  vakti." paylaşımında bulundu.
 
Erdoğan'ın paylaşımında, projeye ilişkin detayları içeren bir  görsel de yer aldı.
 
 "Sanayide Milli Atılım" başlığıyla hazırlanan görselde, "Mega endüstri  bölgeleri ile Türkiye'ye sıçrama yaptıracak bir sanayi ve teknoloji altyapısı  oluşturuyoruz. Bunun için gerekli yasal çalışmaları tamamladık." bilgilerine yer  verildi.
 
Ayrıca, görselde, Türkiye haritası üzerinde, kurulacak "Trabzon  Yatırım Adası", "Karasu Münferit Yatırım Yeri", "Filyoz Endüstri Bölgesi",  "Ceyhan Enerji İhtisas" mega endüstri bölgeleri gösterildi. Haritada Ege  Bölgesi'nde de mega endüstri merkezi kurulacağı bilgisi yer aldı.
 
Görselde, "Mega endüstri bölgeleri Kuruyoruz. İlk aşamada faaliyete  geçirilecek mega endüstri bölgeleri ile 45 milyar lira yatırım, 35 bin kişiye iş  imkanı. Yeni kurulacak mega endüstri bölgeleri ile 140 milyar lira yatırım, 100  bin kişiye iş imkanı." ifadeleri kullanıldı.
 
  
 

ETİKETLER