Erdoğan'dan "Hanuka Bayramı" mesajı

AA |  22 Aralık 2019 Pazar - 12:04 | Son Güncelleme : 22 12 2019 - 12:04

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "82 milyonun tüm fertlerini bir arada barış içinde yaşatan hoşgörü ikliminin ırkçı, ayrımcı ve aşırıcı gruplar tarafından zehirlenmesine izin vermedik. Bundan sonra da bu hassasiyetimizi koruyacağız." ifadelerini kullandı.


Erdoğan, Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Musevilik  inancına sahip bütün vatandaşların bayramını gönülden tebrik ederek,  farklılıkları zenginlik gören, din, dil ve ırk ayrımı yapmayı reddeden köklü bir  medeniyetin mensupları olarak her vatandaşın inancını özgürce yaşayabilmesine  önem verdiklerini belirtti.
 
Bu anlayışla son 17 yılda farklı alanlarda hayata geçirilen  reformlarla din ve vicdan özgürlüğünün önündeki engelleri tek tek kaldırdıklarını  vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Hiç kimsenin inancından, dış görünüşünden, kılık ve kıyafetinden  dolayı ötekileştirilmesine asla müsaade etmedik. 82 milyonun tüm fertlerini bir  arada barış içinde yaşatan hoşgörü ikliminin ırkçı, ayrımcı ve aşırıcı gruplar  tarafından zehirlenmesine izin vermedik. Bundan sonra da bu hassasiyetimizi  koruyacağız. Türkiye'yi tüm dünyaya örnek gösterilecek bir dayanışmayla büyütmeye  devam edeceğiz. Bu düşüncelerle idrak ettikleri bu müstesna günlerde, tüm  Musevilerin Hanuka Bayramı'nı tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum."