Erdoğan Avcılar'da konuştu: Bunu o kardeşlerimize de anlatacağız

AA |  14 Nisan 2018 Cumartesi - 19:48 | Son Güncelleme : 14 04 2018 - 19:48

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "16 yıl önce nasıl bir İstanbul vardı, bugün nasıl bir İstanbul var? Havası kirli bir İstanbul aldık mı? Suyu olmayan bir İstanbul aldık mı? Çöp dağlarının olduğu bir İstanbul aldık mı? O çöp dağlarının olduğu İstanbul'u kimler yönetiyordu? CHP yönetiyordu. Bu bilindiği halde şu güzelim Avcılar'ı nasıl oluyor da CHP'ye teslim ediyoruz. Haşa siz değil, edenler için söylüyorum." dedi.


Erdoğan, partisinin Avcılar 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde İBB  Deniz Köşk Toplantı Salonu önünde halka seslendi. İlçe teşkilatlarıyla hem  meydanlarda hem de salonlarda buluştuklarını belirten Erdoğan, 2019'da yapılacak  seçimlere çok daha güçlü şekilde hazırlanmak istediklerini dile getirdi.
 
Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yapacak çok işleri olduğunu  ifade eden Erdoğan, "Zira buralara kolay gelmedik. 16 yıl bir mücadele verdik. Bu  mücadelenin içinden buraya geldik ama yeter mi? Daha çok yapacağımız iş var. Zira  doğumumuzdan ölüme kadar, çünkü bu sıradan bir hareket değil, bu bir dava. Bu  davaya gönül verenler evelallah gece gündüz demeden yürür." dedi.
 
Yürümeye de devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle  sürdürdü:
 
"Evlatlarımıza değil, torunlarımıza farklı bir Türkiye bırakmak  istiyoruz. Onun için 2023 yetmez, 2053 yetmez, 2071. Biz göremeyeceğiz ama  istiyoruz ki temelleri sağlam atalım. Temelleri de sağlam atıyoruz evelallah. 16  yıl önce nasıl bir İstanbul vardı, bugün nasıl bir İstanbul var? Havası kirli bir  İstanbul aldık mı? Suyu olmayan bir İstanbul aldık mı? Çöp dağlarının olduğu bir  İstanbul aldık mı? O çöp dağlarının olduğu İstanbul'u kimler yönetiyordu? CHP  yönetiyordu. Ah kardeşlerim ah. Bu bilindiği halde şu güzelim Avcılar'ı nasıl  oluyor da CHP'ye teslim ediyoruz. Haşa siz değil, edenler için söylüyorum. Ama  başımızı iki elimizin arasına alacağız, bunu o kardeşlerimize de anlatacağız.  Bunu siz bilmiyor musunuz bu İstanbul nasıl bir İstanbul'du, nasıl bir İstanbul  oldu. Bunu da yeterli bulmuyoruz. İstiyoruz ki daha iyi olsun."
 
 
 
"İstanbul dünya şehirleri arasında çok iyi bir yerde"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğer İstanbul bugün dünya şehirleri arasında  çok iyi bir yere geldiyse bunun rastgele olmadığının da altını çizerek, sözlerini  şöyle sürdürdü:
 
"Şu Boğaz'ı düşünün. Boğaz'ın içinde biz geldiğimizde ne vardı? Bir 15  Temmuz Şehitler Köprüsü, iki Fatih Sultan. Biz ne yaptık? Dedik ki 'Benim dedim  Fatih Sultan Mehmet Han, karadan gemileri yürütmüştü. Eğer biz onun torunuysak,  biz de denizin altından yürütmemiz lazım.' dedik. Biz de ne yaptık? Denizin  altından Marmaray'ı yürüttük. Şimdi Marmaray'dan trenler gidiyor mu? 'Yetmez'  dedik. Ne olacak? 'Bir de' dedik 'Otomobilleri de yürütelim.' Bu sefer Avrasya  tünelini yaptık mı? Şimdi Avrasya tünelinden de otomobillerle geçiyor muyuz?  Dedik ki 'Bu da yetmez.' Ne olacak? 'Asya ile Avrupa'yı üçüncü bir köprüyle de  birbirine bağlayalım.' dedik. Bu defa Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yaptık mı?  Niye yaptık? Çünkü ağır vasıtalar Fatih Sultan'dan gidince trafik tıkanıyordu.  Onları Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne aktardık. Fakat dedik ki 'Bütün bunlar zaman  meselesi. İzmir-İstanbul arasını aşağı indirelim, zamandan kazanalım. Ne yaptık?  Körfez geçişine Osman Gazi Köprüsü'nü yaptık. Şimdi Osman Gazi Köprüsü ile  İstanbul'dan Bursa'ya 1 saat 15 dakikada gidiyoruz. Eskiden 3, 3,5 saat, 4 saat,  şimdi 1 saat 15 dakika. Bunu yapan biz AK Parti zihniyeti."
 
"Hastanelerimiz daha modern olacak"
 
Daha çok şeyler yapacaklarını belirten Erdoğan, göreve geldiklerinde  Türkiye'de toplam 6 bin 100 kilometre yol olduğunu hatırlattı. Cumhuriyet  tarihinde, 79 senede yapılan 6 bin 100 kilometre yola 16 senede 19 bin kilometre  yol eklediklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:
 
"Dedik ki 'Bu da yetmez. Bize halkın yolu lazım.' Tuttuk 25 tane  havaalanı vardı, buna 29 daha ilave ettik, şimdi her şehrimizde yarım saat, 45  dakika mesafede havaalanı. Havaalanına git, oradan Türkiye'nin bir ucundan bir  ucuna, istersen Avrupa, dünya, nereye gidersen git. Bunları kim yaptı? Biz yaptık  yahu biz, AK Parti. Bu CHP'nin, bunların dikili taşı var mı? Yok. Bol bol  bunlarda yalan var. İşte bu Bay Kemal bir zamanlar SSK'nın başında değil miydi?  Allah rahmet etsin Savaş Ay bir program yaptı bununla. İzlediniz mi? O programda  gördünüz halini. Ne diyor? 'Ben genel müdürüm, Başbakan bu işe bakar.' diyor.  Hale bak. Ya sen orada niye duruyorsun, seni oraya niye koydular ya sen bostan  korkuluğu musun, nesin orada? Eğen sen bir iş yapmayacaksan oraya gelme, git  ananın babanın yanında otur. Bay bay otur, bey bey otur ne yapacaksan yap. Ama  devletin makamını işgal etme. Ama bunlar bir şey yaptı mı? Yapmadı. Sağlam gir  hastaneye o zaman sakat çıkardın. Çok daha da öte, o dönemde ölüler bile rehin  alınıyordu rehin. Aranızda belki ölüleri rehin alınanlar var. O dönemi yaşayanlar  var. Ama şimdi hastanelerimiz elhamdülillah modern, daha da modern olacak."
 
 
 

ETİKETLER