Erdoğan'a sert çıktı

28 Şubat 2010 Pazar - 12:51 | Son Güncelleme : 28 02 2010 - 12:51

Kahvaltıya davet edilmediğini belirten Fatma Girik, üç maymunu oynayamayacağını, Başbakan’ın birlik beraberlik çağrılarını samimi bulmadığını belirtti..


Başbakan Erdoğan, açılım kahvaltısının ikincisini sinema sanatçılarıyla yapacak. Yeşilçam’ın 4 yapraklı yoncası Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik katılmıyor. Kahvaltıya çağrılmadığını belirten Girik, “Birlik beraberlik, demokratik açılım adına yapılan toplantıya bile davet edilirken ayrım yapılıyor” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta sonu ilkini müzik dünyasının ünlüleriyle yaptığı demokratik açılım kahvaltısının ikincisini sinema dünyasının önde gelen isimleriyle yapacak. Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in organize ettiği kahvaltıya Yeşilçam’ın 4 yapraklı yoncası Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik ise katılmıyor.

Resmi teklif yapılmadı

Milliyet'in haberine göre geçen yıl Cumhurbaşkanı Gül’ün Çankaya Buluşması’na da gitmeyen Şoray, yoğun programı nedeniyle açılım kahvaltısına katılamayacağını, ancak davetin de gelmediğini belirtti.
Koçyiğit ise Başbakanlıktan davet gelmediğini belirtti ve “Mart başında zaten yurtdışında olacağım ama zaten kahvaltıya çağrılmadım. Çağrılmadığım bir kahvaltıyla ilgili yorum yapmak istemem” dedi.
Filiz Akın da “O tarihte Türkiye’de değiliz. Amerika’da olacağız. Resmi bir davet de yapılmadı” diye konuştu.

“Halkın sözcüsü Fato var”

Fatma Girik ise “Başbakan’ın kahvaltısına davet edildiniz mi?” sorusuna “Ne kahvaltısı? Başbakan evinde mi kahvaltı verecek? Kahvaltıyı da yoksa Emine Hanım mı hazırlayacak?” diye espri yaptı. Kahvaltıya davet edilmediğini belirten Girik, üç maymunu oynayamayacağını, Başbakan’ın birlik beraberlik çağrılarını samimi bulmadığını belirtti ve şöyle konuştu:
“Ben bu kahvaltıya çağrılmadım, çağrılsam da zaten gitmezdim. Birlik beraberlik, demokratik açılım adına yapılan toplantıya bile davet edilirken ayrım yapılıyor. Bu bile konsepte aykırı... Ben Fatma Girik olarak var olan sorunları teğet geçemiyorum, ağlayan bir ekonomi var, sokaklarda perişan olan TEKEL işçileri var. Başbakan’ın beni davet etmemesi gayet doğal. Zaten Başbakan’ın davetinde yer alıp da, yaşadığımız şu sıkıntılı dönemde birlik beraberlik çağrılarına kafa sallamak halkın sözcüsü Fato’ya ters gelirdi.”

Hülya Avşar gidiyor

Başbakan’ın sinemacılarla buluşmasına davet edildiğini belirten Hülya Avşar ise “Ayağımdaki kırıktan ötürü gidebilirsem ben de gideceğim” dedi. Sinema oyuncusu Kadir İnanır ise henüz resmi davetin kendisine iletilmediğini belirtti. Yönetmen?Sinan Çetin ise?“Haberim yok ama çağrılırsam mutlaka giderim” dedi.

Kimlerin adı geçiyor?

Başbakan’ın Dolmabahçe’deki ofisinde vereceği kahvaltıya katılacağı konuşulan 70 ünlü isim arasında Hülya Avşar, Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan, Kadir İnanır, Cüneyt Arkın, Necati Şaşmaz, Hale Soygazi, Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Ayten Gökçer, Müşfik Kenter, Mesut Uçakan, Sinan Çetin, Kenan İmirzalıoğlu, Kenan Işık, Mahir Günşıray, Uğur Yücel, Derviş Zaim, Osman Sınav, Özgü Sırrı Süreyya Önder, Nuri Bilge Ceylan, Fatih Akın, Ferzan Özpetek, Özcan Deniz ve Lale Mansur’un adı geçiyor.

ETİKETLER

0