Enkazdan yaralı kurtulan eğitimci kalp krizinden öldü

Semih YARDIMCI/ERCİŞ(Van), (DHA) |  24 Ekim 2011 Pazartesi - 13:46 | Son Güncelleme : 24 10 2011 - 13:46


AĞRI’dan Van’ın Erciş İlçesi’ne arkadaş ziyaretine giden Patnos İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü 58 yaşındaki Mustafa Yardımcı, depremde 15 saat enkaz altında kaldı. Enkaz altından, sağ olarak kurtarılan Yardımcı, hastaneye götürülürken yolda kalp krizinden öldü.

Ağrı’nın Patnos İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yardımcı, arkadaşlarını görmek için dün komşu ilçe Erçiş’e gitti. Arkadaşları ile birlikte yemek yedikten sonra çay içmek için Memurlar Lokali’ne giden Yardımcı, burada Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depreme yakalandı. Memurlar Lokali’nin yıkılması üzerine 15 saat göçük altında kalan Yardımcı, bugün saat 05.00’te kurtarıldı. Ayağında kırık tespit edilen Mustafa Yardımcı, yapılan ilk müdahale ardından ambulansla Erzurum’a sevk edildi. Mustafa Yardımcı, Erzurum’a 25 kilometre kala ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti. Evli ve 1’i polis memuru iki çocuk babası Mustafa Yardımcı, yaklaşık 25 yıldan bu yana Patnos’ta Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

DHA MUHABİRİNİN AMCASIYDI

Öte yandan DHA Patnos Muhabiri Semih Yardımcı, depremin ardından Erciş’e giderek hasar gören binalarla ilgili görüntü çekti. Yıkılın Memurlar Lokali’nin önünde amcası olan Patnos Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yardımcı’nın arkadaşlarını gören Semih Yardımcı, acı olayı burada öğrendi. Amcasının enkazdan çıkarıldığı sırada yanında olan ve bir süre sohbet ettiklerini belirten Semih Yardımcı, gözyaşları arasında "Sabaha karşı göçükten çıkardık. Amcamla sohbet ettik, çok iyiydi. Sadece ayağında kırık vardı. Ambulansla Erzurum’a götürürken yolda kalp krizi geçirdi. Kurtaramadık" diyerek gözyaşı döktü.

ETİKETLER

0