Endonezya'dan Türkiye'ye evlenmek için geldi

AA |  05 Kasım 2018 Pazartesi - 19:33 | Son Güncelleme : 05 11 2018 - 19:33

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan işitme engelli Erdoğan Ören, sosyal medyadan tanıştığı işitme engelli Endonezyalı Desy Meilyana ile evlendi.


İlçeye bağlı Perşembe beldesi Basat köyünde yaşayan işitme engelli  inşaat işçisi 34 yaşındaki Ören ile işitme engelli 48 yaşındaki Meilyana, sosyal  medyada tanışmalarının ardından bir süre sonra evlenme kararı aldı.
 
Evlenme kararını paylaşan Ören'in Endonezya'ya gitme isteğini kabul  etmeyen ailesi, yakınlarını Endonezya'da meydana gelen tsunamide kaybettiği  öğrenilen Meilyana'ya Türkiye'ye gelmesini ve burada evlenmelerini teklif etti.
 
Bunun üzerine yol masrafları gönderilen Meilyana, biletini alarak  Türkiye'ye geldi. Çift, köylülerin de desteğiyle hayatlarını birleştirdi.
 
Erdoğan Ören'in yeğeni Mustafa Bayraklı, gazetecilere yaptığı  açıklamada, akrabaları olarak öncesinde evlenmelerine karşı olsalar da engel  olamadıklarını söyledi.
 
Sevgiyle engellerini ortadan kaldıran çiftin düğünü için köy  sakinlerinin tamamının destek olduğunu anlatan Bayraklı, şunları kaydetti:
 
"Bize, 'Meilyana'ya 20 bin lira göndermemiz gerekiyor.' dedi.  Tabii  başta, 'Gelir mi, gelmez mi?' diye tereddüt ettik, bilemedik. Meilyana bize uçak  biletlerinin fotoğrafını attı. 'Şu tarihte havaalanında olacağım.' dedi. 7 Ekim  sabahı Erdoğan ile birlikte havaalanına gittik. Onu oradan alıp köye geldik.  Köyde halkımızın yardımıyla düğün yaptık.
 
Köyde herkes taşın altına elini koydu.   İkisi de çok mutlu. Bizler  elimizden geleni yaptık bundan sonra da destek olmaya çalışacağız ancak çifte  yardım edilmesini istiyoruz."

ETİKETLER