Endonezya’da polis merkezine bıçaklı saldırı

AA |  16 Mayıs 2018 Çarşamba - 9:37 | Son Güncelleme : 16 05 2018 - 9:37

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki bir polis merkezine düzenlenen bıçaklı saldırıda bir güvenlik görevlisinin öldüğü bildirildi.


Ulusal Emniyet Sözcüsü Setyo Wasisto, dört kişinin uzun bıçaklarla  Pekanbaru kentindeki Riau Polis Merkezi’ne saldırdığını açıkladı.
 
Saldırganların polis merkezi girişinde araçlarıyla çarptığı güvenlik  görevlisinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Wasisto, iki kişinin yaralandığını  belirtti.
 
Polisin müdahale etmesi sonucu dört saldırganın öldürüldüğünü ifade  eden Wasisto, aracı kullanan saldırganın da yakalandığını söyledi.
 
Pazar ve pazartesi günleri Endonezya'nın Doğu Cava bölgesinde  düzenlenen bombalı saldırılar ve el yapımı bombanın kazayla saldırı hazırlığı  yapılan evde patlaması sonucu 13 saldırgan ve 13  sivil ölmüştü. Endonezya'da  DEAŞ'la bağlantılı Jamaah Anşarut Dulah (JAD) isimli terör örgütünün saldırılarla  bağlantılı olduğu tespit edilmişti. Saldırıların ardından başkent Cakarta, Doğu  Cava ve Riau bölgelerinde en üst seviyede güvenlik alarmı verilmişti.