En İyi Yaz Filmleri 05 August, 3:45'de eklendi

En sıcak günlerin yaşandığı şu günlerde arkanıza yaslanıp keyifle izleyebileceğiniz filmleri sizler için sıraladık...

1. Almost Famous
Tatil planlarının göbeğinde yatan 'atlayalım arabaya, Avrupa turu yapalım' fantazisi, bu yol hikayesinde hayat buluyor. Almost Famous, Avrupa yolculuğuna çıkmayı planlayan fakat kararsız olanlara son bir gaz verebilir.
2. Before Sunrise
Yaz tatili filmlerinin belki de en romantiği Richard Linklater’ın 1995 yılında çektiği, tamamı tek bir gecede geçen bu masalsı aşk filmidir.
3.
Adventureland 
Avrupa seyahati planları altüst olan James Brennan’ın Adventureland isimli bir eğlence parkında çalışmaya başlamasının hikayesi anlatılır.
4.
Im Juli
Fatih Akın'ın filmi Im Juli, Hamburg'tan Istanbul'a sevdiği kadınla buluşmaya giden Daniel Bannier'ın yolculuğunu konu alıyor. Film Fatih Akın'ın komedi/aksiyon tarzında zirveye çıktığı bir yapım. Başarılı oyuncu seçimlerinin yanında mekanların da ilgi çekici olması filmi oldukça keyifli bir yaz filmi haline getiriyor.
5.
Vicky Cristina Barcelona
İspanya'ya tatile giden iki kız arkadaşın hikayesi, Juan Antonio ile tanıştıktan sonra çok daha ilginç bir hale gelir. Woody Allen'ın yönettiği Vicky Cristina Barcelona, tatil fantazilerinin yarım kalması, bir hayalin içerisinde kaldıkça o hayalin kabusa dönüşmesi gibi temaları konu alsa da temposu ve espirileriye hafif bir film olarak kalmayı başarıyor.
6.
Die Hard: With a Vengeance
Yaz tatilinde geçen bazı filmlerin karakterleri yazın tatile çıkarlar ve bir yerlere giderler, bazıları da şehirde kalırlar. Die Hard: With a Vengeance, yaz tatilinde şehirde kalan meşhur polis memurumuz John McClane’in belki de o gününe dek şehirde geçirdiği en sıcak yaz gününü anlatıyor.
7.
The Talented Mr. Ripley 
Tatil yapamayacak olanlar için en ideal seçimlerden biri The Talented Mr.Ripley. Tom Ripley, hayalini kurduğu yaşama ulaşamayan, oldukça zeki bir sosyopattır. Ripley hayal kırıklıklarıyla dolu hayatının ardından, her şeye sahip olan Dickie Greenleaf'in yanına gönderilir. Ripley, Greenleaf ile yakın arkadaş olur. Fakat bu yakınlık Ripley'e yetmez, Ripley daha fazlasını ister.