En ilginç forma numaraları ve hikayeleri! 24 March, 12:04'de eklendi

Spor dünyasının en ilginç forma numaralarını giyen sporcular ve bu numaraların hikayelerini sizler için bir araya getirdik...

1. David Beckham
Real Madrid'e transfer olduğunda Manu'da giydiği 7 numaralı formadan vazgeçmek zorunda kaldı. Çünkü o dönemde Real'in efsane golcüsü Raul Gonzalez bu numarayı giyiyordu. Beckham bu nedenle NBA'in efsane oyuncusu Michael Jordan'ın numarası olan 23'ü tercih etti.
2. Rogerio Ceni
Dünyanın en çok gol atan kalecisi Rogerio Ceni'nin 100 den fazla golü var. Brezilya'nın Sao Paulo takımında futbol oynadı. Bu takımda en çok forma giyen oyuncu olarak 618 maçlık rekorunu görsel bir şekilde belirtmek için bu formayla sahaya çıktı.
3. İvan Zamorano
Şili'li efsane oyuncu Real Madrid'de futbol oynadığı dönemlerde her golcü gibi 9 numarayı giyiyordu. 1996'da İnter Milan'a transfer olduğunda 9 numara Ronaldo'da olduğu için Zamorano'da 18 numarayı seçti ancak 1 ve 8 rakamlarının arasına '+' işareti ekleyerek tarihe geçti.
4. Ronaldo
2007'de Milan'a transferiyle beraber altın çağları geride kaldığı için 9 numara konusunda ısrarcı davranamayan golcü 99 numaralı formayı tercih etmişti.
5. Diego Reyes
Meksikalı oyuncu futbola başladığı Club America takımında ilk maçında 134 numarayı giyerek başladı. Bu numaranın uğurlu geldiğini düşündüğü için bu formayla devam etti. Ancak Porto'ya transferinden sonra 134 numaradan vazgeçti.
6. Tommy Oar
Avustralyalı oyuncu Asya kupası eleme maçlarına 121 numaralı formayla çıkarak herkesi şaşırttı. Bu sayıyı uğurlu bulduğu için forma numarasını 121 yapmış. FIFA 3 haneli forma numarasına izin vermediği için turnuva maçlarında 11 numaralı formayı giyiyor.
7. Adolfo Bautista
Meksikalı yıldız oyuncu egosu ve marjinal yapısıyla 10 numara kendisine az geldiği için 100 numarayı tercih etmiş.
8. Pancu
2004 - 2005 sezonunda Fenerbahçe - Beşiktaş karşılaşmasında o dönem Kara Kartalların kalecisi Cordoba 80. dakikada kırmızı kart ile oyundan atılınca, oyuncu değiştirme hakkı biten Beşiktaş'ın kalesine golcü Pancu geçti. 3-3 devam eden maçta Fenerbahçe'nin ataklarını keserek efsaneleşti. Beşiktaş son dakika golüyle 4-3 maçı kazanınca Pancu maçın yıldızı oldu.1 numaralı formayı giyen nadir futbolculardan biri olarak Türkiye futbol tarihine geçti.
9. Hicham Zerouali
Faslı futbolcu görebileceğiniz en garip forma numarasıyla sahaya çıkma şerefine sahip. Takım arkadaşları tarafından Zero (sıfır) lakabı takılan oyuncu forması içinde bu numarayı tercih etti. Bir yıl bu şekilde oynadıktan sonra İskoç ve İngiltere futbol federeasyonları 0 numarayı yasakladılar.
10. Ronaldinho - Shevchenko - Flamini
Milan 2008 - 2009 sezonunda üç bomba transfer yapıp Barcelona'dan Ronaldinho'yu, Arsenal'dan Mathieu Flamini'yi ve Chelsea'den Andriy Shevchenko'yu alınca haliyle ortalık biraz karışmıştı. Yıldız oyuncular sırasıyla 10, 16 ve 7 numaralı formaları giymek istemiş, ancak bu formalar Milan'da çoktan kapıldığı için çıngar çıkarmadan forma numarası olarak doğum tarihlerini seçmişlerdi.